HELGELAND EIENDOMSSELSKAP AS
Suljettu 12. joulukuuta 2023, Vapaaehtoinen selvitystila
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- KS
- Toiminta-aika
- 26 vuotta
- - 13. maalis 1997 – 12. joulu 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 5 972 174
- NOK
- Vuositulos 2022
- 4 199 760
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 2 740 539
- NOK
Viimeksi päivitetty: 21. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KS | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TS 1947 | Yhteyshenkilö, Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 972 174 |
Vuositulos yhteensä | 4 199 760 |
Vastaavat yhteensä | 6 012 594 |
Velat yhteensä | 3 272 055 |
Oma pääoma yhteensä | 2 740 539 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 972 174 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 651 357 |
Liiketulos | 5 320 817 |
Rahoitustuotot/-kulut | 63 490 |
Tulos ennen veroja | 5 384 307 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 1 184 547 |
Vuositulos yhteensä | 4 199 760 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 159 443 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 5 853 151 |
Vastaavat yhteensä | 6 012 594 |
Lyhytaikainen velka | 3 272 055 |
Pitkäaikainen velka | 0 |
Velat yhteensä | 3 272 055 |
Sijoitettu pääoma | 115 000 |
Kertyneet voittovarat | 2 625 539 |
Oma pääoma yhteensä | 2 740 539 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 6 012 594 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta