BORGEN EIENDOM ANDENES AS
Suljettu 2. joulukuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Toiminta-aika
- 11 vuotta
- - 25. elo 2012 – 2. joulu 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 345 600
- NOK
- Vuositulos 2022
- 102 483
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 175 367
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja, Yhteyshenkilö | - | |
AK | Hallituksen jäsen | - |
GJ 1965 | Hallituksen jäsen | - |
PM | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 345 600 |
Vuositulos yhteensä | 102 483 |
Vastaavat yhteensä | 1 240 893 |
Velat yhteensä | 1 065 525 |
Oma pääoma yhteensä | 175 367 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 345 600 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 177 475 |
Liiketulos | 168 125 |
Rahoitustuotot/-kulut | −36 732 |
Tulos ennen veroja | 131 393 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 28 910 |
Vuositulos yhteensä | 102 483 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 101 555 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 139 337 |
Vastaavat yhteensä | 1 240 893 |
Lyhytaikainen velka | 129 847 |
Pitkäaikainen velka | 935 678 |
Velat yhteensä | 1 065 525 |
Sijoitettu pääoma | 70 000 |
Kertyneet voittovarat | 105 367 |
Oma pääoma yhteensä | 175 367 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 240 893 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta