KOMMANDO AS
Toiminnassa
Kommando | Identity Security Specialist
Specialized in Identity Security solutions, Kommando helps organizations in the Nordics secure their access and identities. Our local teams offer expertise in feasibility studies, architecture design, consultancy, and implementation, ensuring strong defense against digital threats.
Leveranse av IT-løsninger og tjenester knyttet til sikkerhet og
automatisering.
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi, forvaltning og
drift av IT-systemer og engroshandel med datamaskiner, tilleggsutstyr
til datamaskiner samt programvare.
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MB
Marius Brekke1970
- Hallituksen puheenjohtaja
- PD
Peter Dahlgren1972
- Vuosia perustamisesta
- 9 vuotta
- alkaen 28. syys 2017
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 27
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 364 173
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 27
- 9 yritystä, 18 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 99 556 776
- NOK
- Vuositulos 2025
- 13 858 419
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 15 182 720
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MB 1970 | Managing Director/CEO | 7.92 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PD 1972 | Chairman | - |
MB 1970 | Board Member | 7.92 % epäsuoraan |
JM 1976 | Board Member | 2.97 % suoraan |
| Board Member | - | |
PJ 1977 | Board Member | 5.46 % epäsuoraan |
EJ 1969 | Board Member | 9.19 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HJ 1956 | - | 9.57 % epäsuoraan |
EJ 1969 | Board Member | 9.19 % epäsuoraan |
MB 1970 | Managing Director/CEO, Board Member | 7.92 % epäsuoraan |
ES 1960 | - | 7.8 % epäsuoraan |
ER 1981 | - | 7.78 % epäsuoraan |
PJ 1977 | Board Member | 5.46 % epäsuoraan |
JM 1976 | Board Member | 2.97 % suoraan |
AE | - | 2.8 % suoraan |
GU 1981 | - | 2.75 % suoraan |
JS 1967 | - | 2.75 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 10. touko 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 197 812 | 54.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 44 960 | 12.35 % | |
| Tavalliset osakkeet | 13 809 | 3.79 % | |
JM 1976 | Tavalliset osakkeet | 10 807 | 2.97 % |
AE | Tavalliset osakkeet | 10 184 | 2.8 % |
GU 1981 | Tavalliset osakkeet | 10 001 | 2.75 % |
JS 1967 | Tavalliset osakkeet | 10 000 | 2.75 % |
| Tavalliset osakkeet | 9 104 | 2.5 % | |
| Tavalliset osakkeet | 7 728 | 2.12 % | |
| Tavalliset osakkeet | 6 011 | 1.65 % | |
| Tavalliset osakkeet | 5 009 | 1.38 % | |
| Tavalliset osakkeet | 4 646 | 1.28 % | |
| Tavalliset osakkeet | 4 562 | 1.25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 4 500 | 1.24 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 852 | 1.06 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 597 | 0.99 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 297 | 0.91 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 297 | 0.91 % | |
| Tavalliset osakkeet | 2 960 | 0.81 % | |
| Tavalliset osakkeet | 2 748 | 0.75 % | |
| Tavalliset osakkeet | 2 012 | 0.55 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 930 | 0.53 % | |
| Tavalliset osakkeet | 735 | 0.2 % | |
| Tavalliset osakkeet | 205 | 0.06 % | |
| Tavalliset osakkeet | 200 | 0.05 % | |
FR | Tavalliset osakkeet | 142 | 0.04 % |
| Tavalliset osakkeet | 65 | 0.02 % |
Osakkeet omistaa KOMMANDO AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 2 012 | 0.55 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −33 251Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 99 556 776 | 79 901 787 | 55 991 151 000 | 41 566 982 |
Vuositulos yhteensä | 13 858 419 | 7 824 058 | 4 459 714 000 | 4 621 375 |
Vastaavat yhteensä | 42 917 014 | 42 627 047 | 23 158 898 000 | 23 906 519 |
Velat yhteensä | 27 734 294 | 37 732 437 | 16 083 820 000 | 19 835 506 |
Oma pääoma yhteensä | 15 182 720 | 4 894 610 | 7 075 078 000 | 4 071 013 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 99 556 776 | 79 901 787 | 55 991 151 000 | 41 566 982 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 81 189 299 | 69 442 820 | 50 265 686 000 | 38 124 098 |
Liiketulos | 18 367 477 | 10 458 967 | 5 725 465 000 | 3 442 884 |
Rahoitustuotot/-kulut | −549 206 | −381 375 | −28 003 000 | 1 897 952 |
Tulos ennen veroja | 17 818 271 | 10 077 592 | 5 697 462 000 | 5 340 836 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 3 959 852 | 2 253 534 | 1 237 748 000 | 719 461 |
Vuositulos yhteensä | 13 858 419 | 7 824 058 | 4 459 714 000 | 4 621 375 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 13 392 686 | 9 114 308 | 8 444 186 000 | 7 258 216 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 29 524 328 | 33 512 739 | 14 714 712 000 | 16 648 304 |
Vastaavat yhteensä | 42 917 014 | 42 627 047 | 23 158 898 000 | 23 906 519 |
Lyhytaikainen velka | 27 734 294 | 37 732 437 | 16 074 994 000 | 19 829 692 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 8 826 000 | 5 814 |
Velat yhteensä | 27 734 294 | 37 732 437 | 16 083 820 000 | 19 835 506 |
Sijoitettu pääoma | 9 271 892 | 4 894 610 | 4 031 646 000 | 3 649 638 |
Kertyneet voittovarat | 5 910 828 | 0 | 3 043 432 000 | 421 375 |
Oma pääoma yhteensä | 15 182 720 | 4 894 610 | 7 075 078 000 | 4 071 013 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 42 917 014 | 42 627 047 | 23 158 898 000 | 23 906 519 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises