KAMERAT TOFTELAND AS
Toiminnassa
Import og salg av heltregulver og liknende, samt vedlikehold og
overflatebehandling av disse. Foreretaket vil også drive
kursvirksomhet, i hovesdak innenfor førstehjelp. Foretaket kan også
delta i andre selskaper gjennom kjøp av aksjer eller andre andeler.
Kursvirksomhet innen arbeid i høyden, fallsikring og førstehjelp.
Kontrollør av fallsikrings- og klatreutstyr. Overflatebehandling,
renovering og vedlikehold av tregulver. Frilanseoppdrag innen
sceneteknikk, og som koordinator/tekniker på TV produksjon. Scenekunst
- Arrangør av mindre event/DJ, samt konfransieroppdrag.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- ST
- Hallituksen puheenjohtaja
- ST
- Vuosia perustamisesta
- 19 vuotta
- alkaen 7. kesä 2007
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 400
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 274 240
- NOK
- Vuositulos 2025
- 228 358
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 522 514
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ST | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ST | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
KT 1981 | Varajäsen | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ST | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
ST | Tavalliset osakkeet | 400 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 274 240 | 777 402 | 490 260 | 321 688 | 670 159 |
Vuositulos yhteensä | 228 358 | −44 248 | −39 175 | 22 068 | 181 198 |
Vastaavat yhteensä | 1 278 808 | 1 165 557 | 1 116 166 | 1 072 937 | 1 099 151 |
Velat yhteensä | 756 294 | 871 402 | 777 763 | 695 358 | 743 641 |
Oma pääoma yhteensä | 522 514 | 294 155 | 338 403 | 377 578 | 355 510 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 274 240 | 777 402 | 490 260 | 321 688 | 670 159 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 956 388 | 773 981 | 526 925 | 302 552 | 484 842 |
Liiketulos | 317 852 | 3 421 | −36 665 | 19 136 | 185 317 |
Rahoitustuotot/-kulut | −38 580 | −47 669 | −328 | −213 | −33 |
Tulos ennen veroja | 279 272 | −44 248 | −36 993 | 18 923 | 185 284 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 50 914 | 0 | 2 182 | −3 145 | 4 086 |
Vuositulos yhteensä | 228 358 | −44 248 | −39 175 | 22 068 | 181 198 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 684 466 | 706 049 | 725 908 | 746 962 | 768 015 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 594 342 | 459 508 | 390 258 | 325 975 | 331 136 |
Vastaavat yhteensä | 1 278 808 | 1 165 557 | 1 116 166 | 1 072 937 | 1 099 151 |
Lyhytaikainen velka | 161 570 | 267 014 | 148 246 | 65 841 | 114 124 |
Pitkäaikainen velka | 594 724 | 604 388 | 629 517 | 629 517 | 629 517 |
Velat yhteensä | 756 294 | 871 402 | 777 763 | 695 358 | 743 641 |
Sijoitettu pääoma | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 |
Kertyneet voittovarat | 118 514 | −109 845 | −65 597 | −26 422 | −48 490 |
Oma pääoma yhteensä | 522 514 | 294 155 | 338 403 | 377 578 | 355 510 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 278 808 | 1 165 557 | 1 116 166 | 1 072 936 | 1 099 151 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit