GRENLAND BOLIGUTVIKLING AS
Suljettu 22. marraskuuta 2023, MaksukyvyttömyysmenettelyGRENLAND BOLIGUTVIKLING AS KONKURSBO
Selvityspesä:
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- TE
- Toiminta-aika
- 5 vuotta
- - 29. tammi 2018 – 22. marras 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2020
- 22 380 000
- NOK
- Vuositulos 2020
- −1 135 727
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2020
- −580 731
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TE | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2020 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 22 380 000 |
Vuositulos yhteensä | −1 135 727 |
Vastaavat yhteensä | 15 149 079 |
Velat yhteensä | 15 729 810 |
Oma pääoma yhteensä | −580 731 |
T&T
| Vuosi | 2020 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 22 380 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 22 322 095 |
Liiketulos | 57 905 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 193 632 |
Tulos ennen veroja | −1 135 727 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 |
Vuositulos yhteensä | −1 135 727 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2020 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 15 149 079 |
Vastaavat yhteensä | 15 149 079 |
Lyhytaikainen velka | 7 370 435 |
Pitkäaikainen velka | 8 359 375 |
Velat yhteensä | 15 729 810 |
Sijoitettu pääoma | 600 000 |
Kertyneet voittovarat | −1 180 731 |
Oma pääoma yhteensä | −580 731 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 15 149 079 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta