EXCELSIOR AS
Suljettu 9. huhtikuuta 2024
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- BH
Bernt Heiberg1980
- Toiminta-aika
- 24 vuotta
- - 24. loka 2000 – 9. huhti 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Vuositulos 2022
- 954 676
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 14 953 437
- NOK
Viimeksi päivitetty: 2. tammi 2024
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BH 1980 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
JC | Varajäsen | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Osakkeet omistaa EXCELSIOR AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 429 | 0.2 % | |
| Tavalliset osakkeet | 33 333 | 0.2 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 |
Vuositulos yhteensä | 954 676 |
Vastaavat yhteensä | 17 701 045 |
Velat yhteensä | 2 747 608 |
Oma pääoma yhteensä | 14 953 437 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 52 575 |
Liiketulos | −52 575 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 038 603 |
Tulos ennen veroja | 986 028 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 31 352 |
Vuositulos yhteensä | 954 676 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 4 033 759 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 13 667 286 |
Vastaavat yhteensä | 17 701 045 |
Lyhytaikainen velka | 31 352 |
Pitkäaikainen velka | 2 716 256 |
Velat yhteensä | 2 747 608 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 14 853 437 |
Oma pääoma yhteensä | 14 953 437 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 17 701 045 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta