ESV NÆRING AS
Toiminnassa
Å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og
alt som dermed står i forbindelse.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- AN
Amjad Nadeem1964
- Vuosia perustamisesta
- 8 vuotta
- alkaen 26. touko 2018
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 3 829 631
- NOK
- Vuositulos 2025
- 540 021
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 13 587 471
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. huhti 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AN 1964 | Chairman | 10 % epäsuoraan |
MA | Alternate Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KN 1967 | - | 90 % epäsuoraan |
AN 1964 | Chairman | 10 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 12. marras 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 30 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 3 522 470Liiketulos 2025: NOK −1 160 714Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 829 631 | 3 639 444 | 3 322 785 | 2 525 975 | 737 099 |
Vuositulos yhteensä | 540 021 | −6 829 | 17 267 | −512 176 | −972 783 |
Vastaavat yhteensä | 33 181 088 | 34 039 500 | 35 238 557 | 39 310 936 | 33 216 944 |
Velat yhteensä | 19 593 617 | 20 729 759 | 32 184 279 | 36 702 874 | 34 060 431 |
Oma pääoma yhteensä | 13 587 471 | 13 309 741 | 3 054 278 | 2 608 061 | −843 487 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 829 631 | 3 639 444 | 3 322 785 | 2 525 975 | 737 099 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 866 392 | 1 661 645 | 1 471 332 | 1 652 721 | 664 077 |
Liiketulos | 1 963 239 | 1 977 798 | 1 851 453 | 873 254 | 73 022 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 270 904 | −1 986 553 | −2 006 882 | −1 741 833 | −930 671 |
Tulos ennen veroja | 692 335 | −8 755 | −155 429 | −868 579 | −857 648 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 152 314 | −1 926 | −172 696 | −356 403 | 115 135 |
Vuositulos yhteensä | 540 021 | −6 829 | 17 267 | −512 176 | −972 783 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 32 432 169 | 33 110 769 | 33 841 079 | 34 003 962 | 32 179 606 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 748 918 | 928 731 | 1 397 479 | 5 306 974 | 1 037 338 |
Vastaavat yhteensä | 33 181 088 | 34 039 500 | 35 238 557 | 39 310 936 | 33 216 944 |
Lyhytaikainen velka | 1 192 943 | 898 459 | 705 487 | 351 355 | 8 806 263 |
Pitkäaikainen velka | 18 400 673 | 19 831 300 | 31 478 792 | 36 351 519 | 25 254 168 |
Velat yhteensä | 19 593 617 | 20 729 759 | 32 184 279 | 36 702 874 | 34 060 431 |
Sijoitettu pääoma | 13 037 011 | 13 037 011 | 3 037 011 | 2 608 061 | 531 930 |
Kertyneet voittovarat | 550 460 | 272 730 | 17 267 | 0 | −1 375 417 |
Oma pääoma yhteensä | 13 587 471 | 13 309 741 | 3 054 278 | 2 608 061 | −843 487 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 33 181 088 | 34 039 500 | 35 238 557 | 39 310 936 | 33 216 944 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Teollisuuden tytäryhtiö
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises