PARTREDERIET VLGC DA
Toiminnassa
Bygge, eie og operere en 80 000 cbm gasstanker.
Avainsanat
freight transportshipsforeign shipping
Organisaatio
- Vuosia perustamisesta
- 8 vuotta
- alkaen 12. kesä 2018
- Tyyppi
- Yhteisomistettu varustamo
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 13 465 616
- NOK
- Vuositulos 2025
- 4 192 587
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 30 017 470
- NOK
Viimeksi päivitetty: 20. elo 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Vastaava laivanisäntä | - | |
EE 1972 | Yhteyshenkilö | - |
| Osallistuja suhteellisella vastuulla (jaettu vastuu) | - | |
| Osallistuja suhteellisella vastuulla (jaettu vastuu) | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 13 465 616 | 12 651 295 | 22 012 147 | 14 646 180 | 100 035 992 |
Vuositulos yhteensä | 4 192 587 | 3 507 373 | 12 678 371 | 8 315 714 | 28 211 238 |
Vastaavat yhteensä | 64 574 045 | 66 465 080 | 66 637 282 | 69 646 084 | 627 380 508 |
Velat yhteensä | 34 556 575 | 38 640 197 | 39 319 773 | 43 006 946 | 418 456 486 |
Oma pääoma yhteensä | 30 017 470 | 27 824 883 | 27 317 509 | 26 639 139 | 208 924 022 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 13 465 616 | 12 651 295 | 22 012 147 | 14 646 180 | 100 035 992 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 7 018 610 | 6 337 271 | 6 428 029 | 6 175 436 | 54 507 323 |
Liiketulos | 6 447 006 | 6 314 024 | 15 584 118 | 8 470 744 | 45 528 669 |
Rahoitustuotot/-kulut | −2 254 419 | −2 806 651 | −2 905 747 | −155 030 | −17 317 431 |
Tulos ennen veroja | 4 192 587 | 3 507 373 | 12 678 371 | 8 315 714 | 28 211 238 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 4 192 587 | 3 507 373 | 12 678 371 | 8 315 714 | 28 211 238 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 62 201 889 | 65 148 162 | 63 390 733 | 65 951 157 | 608 181 866 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 372 156 | 1 316 918 | 3 246 549 | 3 694 927 | 19 198 642 |
Vastaavat yhteensä | 64 574 045 | 66 465 080 | 66 637 282 | 69 646 084 | 627 380 508 |
Lyhytaikainen velka | 3 568 714 | 4 843 378 | 2 341 995 | 3 184 723 | 38 701 059 |
Pitkäaikainen velka | 30 987 861 | 33 796 819 | 36 977 778 | 39 822 222 | 379 755 428 |
Velat yhteensä | 34 556 575 | 38 640 197 | 39 319 773 | 43 006 946 | 418 456 486 |
Sijoitettu pääoma | 11 000 000 | 11 000 000 | 11 000 000 | 11 000 000 | 129 400 140 |
Kertyneet voittovarat | 19 017 470 | 16 824 883 | 16 317 509 | 15 639 139 | 79 523 882 |
Oma pääoma yhteensä | 30 017 470 | 27 824 883 | 27 317 509 | 26 639 139 | 208 924 022 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 64 574 045 | 66 465 080 | 66 637 282 | 69 646 084 | 627 380 508 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Yhteisomistettu varustamo
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2300
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöittämättömät yritykset
Toimialaluokitusstandardit
H
Pääasiallinen toimiala-alue
Kuljetus ja varastointi
50
Toiminta
Vesiliikenne
50.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Meri- ja rannikkovesiliikenteen tavarankuljetus
50.20
Teollisuusryhmä
Meri- ja rannikkovesiliikenteen tavarankuljetus
50.201
Teollisuusryhmä
Meriliikenteen tavarankuljetus