LØINING SIGNALTEKNIKK AS
ToiminnassaLØINING SIGNALTEKNIKK AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Selvityspesä:
Kontroll, bygging, drift og vedlikehold av signaltekniske anlegg, og
sikkerhetsmanntjeneste på det norske jernbanenettet, og andre
produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Elektrisk installasjonsarbeid på jernbanenettet.
Avainsanat
installationelectrical installations
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- KE
- Hallituksen puheenjohtaja
- SL
Stian Løining1981
- Vuosia perustamisesta
- 17 vuotta
- alkaen 30. joulu 2009
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 89 638
- NOK
- Vuositulos 2025
- −71 680
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 8 300 531
- NOK
Viimeksi päivitetty: 2. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KE | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SL 1981 | Chairman | - |
| Alternate Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LS 1981 | - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 6. touko 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
LS 1981 | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Osakkeet omistaa LØINING SIGNALTEKNIKK AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 75 | 25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 187 501 | 1.86 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2021 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 89 638 | 0 | 968 862 |
Vuositulos yhteensä | −71 680 | 5 818 554 | 57 410 |
Vastaavat yhteensä | 8 375 653 | 8 812 373 | 2 073 661 |
Velat yhteensä | 75 122 | 431 790 | 761 598 |
Oma pääoma yhteensä | 8 300 531 | 8 380 583 | 1 312 063 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2021 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 89 638 | 0 | 968 862 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 220 665 | 433 661 | 884 135 |
Liiketulos | −131 027 | −433 661 | 84 727 |
Rahoitustuotot/-kulut | 59 348 | 6 256 968 | 1 162 |
Tulos ennen veroja | −71 680 | 5 823 307 | 85 890 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 4 753 | 28 480 |
Vuositulos yhteensä | −71 680 | 5 818 554 | 57 410 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2021 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 6 485 231 | 6 507 955 | 171 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 890 422 | 2 304 418 | 1 902 661 |
Vastaavat yhteensä | 8 375 653 | 8 812 373 | 2 073 661 |
Lyhytaikainen velka | 75 122 | 431 790 | 761 598 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 75 122 | 431 790 | 761 598 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 8 200 531 | 8 280 583 | 1 212 063 |
Oma pääoma yhteensä | 8 300 531 | 8 380 583 | 1 312 063 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 375 653 | 8 812 373 | 2 073 661 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Electrical, plumbing and other construction installation activities
43.21
Teollisuusryhmä
Electrical installation
43.210
Teollisuusryhmä
Electrical installation