DET NORSKE MASKINISTFORBUND
Toiminnassa
Arbeidstakerorganisasjon.
Avainsanat
employeesindustrial confederationstrade unionsemployee organisations
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 20. helmi 1995
- Tyyppi
- Yhdistys/seura/järjestö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 15
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 53 096 856
- NOK
- Vuositulos 2025
- 2 533 849
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 114 873 827
- NOK
Viimeksi päivitetty: 5. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
TB 1974 | Hallituksen jäsen | - |
VB 1992 | Hallituksen jäsen | - |
JH 1973 | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
| Hallituksen jäsen | - | |
KB | Hallituksen jäsen | - |
TS | Hallituksen jäsen | - |
VH 1976 | Hallituksen jäsen | - |
HH 1971 | Hallituksen jäsen | - |
Viimeksi päivitetty: 30. tammi 2026
Omistusosuus
Osakkeet omistaa DET NORSKE MASKINISTFORBUND
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 80 | 33.33 % | |
| Tavalliset osakkeet | 973 | < 0.01 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 53 096 856 | 53 257 836 | 44 575 905 | 41 103 841 | 40 493 494 |
Vuositulos yhteensä | 2 533 849 | 4 123 927 | 7 416 868 | −3 600 434 | 7 360 982 |
Vastaavat yhteensä | 132 338 010 | 135 472 631 | 128 128 054 | 120 206 881 | 120 081 540 |
Velat yhteensä | 17 464 184 | 23 132 654 | 19 912 003 | 19 407 698 | 22 054 558 |
Oma pääoma yhteensä | 114 873 827 | 112 339 978 | 108 216 051 | 100 799 183 | 98 026 982 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 53 096 856 | 53 257 836 | 44 575 905 | 41 103 841 | 40 493 494 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 57 003 615 | 56 091 918 | 43 737 638 | 43 739 154 | 36 099 129 |
Liiketulos | −3 906 759 | −2 834 082 | 838 267 | −2 635 313 | 4 394 365 |
Rahoitustuotot/-kulut | 6 440 608 | 6 958 009 | 6 578 601 | −965 121 | 2 966 617 |
Tulos ennen veroja | 2 533 849 | 4 123 927 | 7 416 868 | −3 600 434 | 7 360 982 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 2 533 849 | 4 123 927 | 7 416 868 | −3 600 434 | 7 360 982 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 18 521 667 | 18 521 667 | 19 521 667 | 5 066 615 | 6 826 615 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 113 816 343 | 116 950 964 | 108 606 387 | 115 140 266 | 113 254 925 |
Vastaavat yhteensä | 132 338 010 | 135 472 631 | 128 128 054 | 120 206 881 | 120 081 540 |
Lyhytaikainen velka | 5 767 889 | 8 472 235 | 4 404 966 | 4 426 617 | 5 104 441 |
Pitkäaikainen velka | 11 696 295 | 14 660 419 | 15 507 037 | 14 981 081 | 16 950 117 |
Velat yhteensä | 17 464 184 | 23 132 654 | 19 912 003 | 19 407 698 | 22 054 558 |
Sijoitettu pääoma | 114 873 827 | 112 339 978 | 108 216 051 | 100 799 183 | 98 026 982 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 114 873 827 | 112 339 978 | 108 216 051 | 100 799 183 | 98 026 982 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 132 338 011 | 135 472 632 | 128 128 054 | 120 206 881 | 120 081 540 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Yhdistys/seura/järjestö
Toimialaluokitusstandardit
S
Pääasiallinen toimiala-alue
Muu palvelutoiminta
94
Toiminta
Järjestöjen toiminta
94.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Ammattiyhdistysten toiminta
94.20
Teollisuusryhmä
Ammattiyhdistysten toiminta
94.200
Teollisuusryhmä
Ammattiyhdistysten toiminta