VEDÅ BYGG AS
Toiminnassa
Bygg/anlegg og rehabilitering.
Rehabiliteringstjenester innenfor bygg og anleggsbransjen.
Avainsanat
assemblydoorswindowsdoor frameswindow framesinstallationkitchen fittingswardrobesstairsshop fittingscladdingceilingswalls
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- PI
Per Ivar Vedå1964
- Hallituksen puheenjohtaja
- EM
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 17. loka 2019
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 2 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 647 481
- NOK
- Vuositulos 2025
- 174 554
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 100 264
- NOK
Viimeksi päivitetty: 6. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PI 1964 | Managing Director/CEO | 50 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EM | Chairman | 50 % suoraan |
PI 1964 | Board Member | 50 % suoraan |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EM | Chairman | 50 % suoraan |
PI 1964 | Managing Director/CEO, Board Member | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 11. maalis 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
EM | Tavalliset osakkeet | 1 000 | 50 % |
PI 1964 | Tavalliset osakkeet | 1 000 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 647 481 | 1 719 853 | 1 894 871 | 1 878 269 | 1 279 210 |
Vuositulos yhteensä | 174 554 | −53 246 | 28 304 | 45 354 | 30 257 |
Vastaavat yhteensä | 623 890 | 153 885 | 275 791 | 273 350 | 394 035 |
Velat yhteensä | 523 626 | 228 174 | 296 835 | 322 699 | 488 739 |
Oma pääoma yhteensä | 100 264 | −74 290 | −21 044 | −49 349 | −94 704 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 647 481 | 1 719 853 | 1 894 871 | 1 878 269 | 1 279 210 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 441 850 | 1 773 159 | 1 866 641 | 1 832 921 | 1 226 666 |
Liiketulos | 205 631 | −53 306 | 28 230 | 45 348 | 52 544 |
Rahoitustuotot/-kulut | −251 | 60 | 74 | 6 | −22 287 |
Tulos ennen veroja | 205 380 | −53 246 | 28 304 | 45 354 | 30 257 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 30 826 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 174 554 | −53 246 | 28 304 | 45 354 | 30 257 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 424 486 | 22 255 | 52 479 | 82 703 | 77 600 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 199 404 | 131 630 | 223 312 | 190 647 | 316 435 |
Vastaavat yhteensä | 623 890 | 153 885 | 275 791 | 273 350 | 394 035 |
Lyhytaikainen velka | 190 292 | 221 475 | 222 136 | 199 175 | 206 390 |
Pitkäaikainen velka | 333 334 | 6 699 | 74 699 | 123 524 | 282 349 |
Velat yhteensä | 523 626 | 228 174 | 296 835 | 322 699 | 488 739 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | 70 264 | −104 290 | −51 044 | −79 349 | −119 134 |
Oma pääoma yhteensä | 100 264 | −74 290 | −21 044 | −49 349 | −94 704 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 623 890 | 153 884 | 275 791 | 273 350 | 394 035 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Building completion and finishing
43.32
Teollisuusryhmä
Joinery installation
43.320
Teollisuusryhmä
Joinery installation