STAREFOSSEN BARNEHAGE STI
Toiminnassa
Eie og drive heldagsbarnehage på ideelt grunnlag uten økonomisk
vinning.
Avainsanat
preschool education
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- VH
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 12. maalis 1995
- Tyyppi
- Säätiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 5
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 4 232 719
- NOK
- Vuositulos 2025
- 14 932
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 855 762
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
VH | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
TT | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
VH | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 2. helmi 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 232 719 | 4 018 124 | 4 297 790 | 3 667 938 | 3 786 590 |
Vuositulos yhteensä | 14 932 | 95 758 | −168 225 | −376 688 | 287 577 |
Vastaavat yhteensä | 2 579 058 | 2 492 525 | 2 294 109 | 2 518 370 | 2 789 942 |
Velat yhteensä | 723 296 | 651 695 | 549 038 | 605 074 | 499 958 |
Oma pääoma yhteensä | 1 855 762 | 1 840 829 | 1 745 071 | 1 913 296 | 2 289 984 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 232 719 | 4 018 124 | 4 297 790 | 3 667 938 | 3 786 590 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 275 653 | 3 981 612 | 4 509 916 | 4 057 869 | 3 499 475 |
Liiketulos | −42 934 | 36 512 | −212 126 | −389 931 | 287 115 |
Rahoitustuotot/-kulut | 57 867 | 59 246 | 43 901 | 13 243 | 462 |
Tulos ennen veroja | 14 932 | 95 758 | −168 225 | −376 688 | 287 577 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 14 932 | 95 758 | −168 225 | −376 688 | 287 577 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 259 585 | 276 049 | 293 215 | 308 812 | 325 377 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 319 472 | 2 216 475 | 2 000 893 | 2 209 557 | 2 464 564 |
Vastaavat yhteensä | 2 579 058 | 2 492 525 | 2 294 109 | 2 518 370 | 2 789 942 |
Lyhytaikainen velka | 723 296 | 651 695 | 549 038 | 605 074 | 499 958 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 723 296 | 651 695 | 549 038 | 605 074 | 499 958 |
Sijoitettu pääoma | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 840 762 | 1 825 829 | 1 730 071 | 1 898 296 | 2 274 984 |
Oma pääoma yhteensä | 1 855 762 | 1 840 829 | 1 745 071 | 1 913 296 | 2 289 984 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 579 058 | 2 492 525 | 2 294 109 | 2 518 370 | 2 789 942 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Säätiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
P
Pääasiallinen toimiala-alue
Koulutus
85
Toiminta
Koulutus
85.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Esiasteen koulutus
85.10
Teollisuusryhmä
Esiasteen koulutus
85.100
Teollisuusryhmä
Esiasteen koulutus