NORD TROMS MASKIN OG ANLEGG DRIFT AS
Toiminnassa
Salg av pukk og grus, generell anleggsvirksomhet, utleie av personell
Avainsanat
extractiondredgingindustrial sandconstruction sandgravelquarryingcrushingsandclayrefractory claykaolin
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- GP
- Hallituksen puheenjohtaja
- OP
- Vuosia perustamisesta
- 10 vuotta
- alkaen 4. tammi 2016
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 17
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 18 440 629
- NOK
- Vuositulos 2025
- −437 555
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 224 856
- NOK
Viimeksi päivitetty: 8. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GP | Toimitusjohtaja | 50 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OP | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
GP | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GP | Toimitusjohtaja, Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
OP | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
GP | Tavalliset osakkeet | 15 | 50 % |
OP | Tavalliset osakkeet | 15 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 18 440 629 | 20 850 184 | 20 947 235 | 15 300 719 | 12 629 393 |
Vuositulos yhteensä | −437 555 | −85 178 | −8 742 | 1 357 378 | 16 646 |
Vastaavat yhteensä | 4 732 650 | 3 978 468 | 3 756 208 | 4 058 831 | 2 764 717 |
Velat yhteensä | 3 507 795 | 2 316 057 | 2 008 620 | 2 302 501 | 2 365 765 |
Oma pääoma yhteensä | 1 224 856 | 1 662 411 | 1 747 588 | 1 756 330 | 398 952 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 18 440 629 | 20 850 184 | 20 947 235 | 15 300 719 | 12 629 393 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 19 001 834 | 20 961 063 | 20 955 129 | 13 556 500 | 12 607 720 |
Liiketulos | −561 204 | −110 879 | −7 893 | 1 744 219 | 21 672 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 558 | 2 203 | −1 162 | −3 990 | −331 |
Tulos ennen veroja | −559 647 | −108 677 | −9 055 | 1 740 228 | 21 341 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −122 092 | −23 499 | −313 | 382 850 | 4 695 |
Vuositulos yhteensä | −437 555 | −85 178 | −8 742 | 1 357 378 | 16 646 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 246 702 | 111 363 | 8 584 | 2 049 | 972 784 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 4 485 948 | 3 867 105 | 3 747 624 | 4 056 782 | 1 791 934 |
Vastaavat yhteensä | 4 732 650 | 3 978 468 | 3 756 208 | 4 058 831 | 2 764 717 |
Lyhytaikainen velka | 3 507 795 | 2 316 057 | 2 008 620 | 2 302 501 | 2 365 765 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 3 507 795 | 2 316 057 | 2 008 620 | 2 302 501 | 2 365 765 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 194 856 | 1 632 411 | 1 717 588 | 1 726 330 | 368 952 |
Oma pääoma yhteensä | 1 224 856 | 1 662 411 | 1 747 588 | 1 756 330 | 398 952 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 4 732 650 | 3 978 468 | 3 756 208 | 4 058 831 | 2 764 717 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
B
Pääasiallinen toimiala-alue
Kaivostoiminta ja louhinta
08
Toiminta
Muu kaivostoiminta ja louhinta
08.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Kiven louhinta, hiekan ja saven otto
08.12
Teollisuusryhmä
Soran, hiekan, saven ja kaoliinin otto
08.120
Teollisuusryhmä
Soran, hiekan, saven ja kaoliinin otto