CLAWBACK AS
Toiminnassa
Eie og forvalte eierandeler i energi og energirelaterte anlegg i alle
former så lenge de er bærekraftige, herunder investeringer i
aksjeselskaper som eier slike aktiviteter.
Eie olje- og gassfelt direkte eller parter i slike herunder investere
i selskaper som eier slike aktiva.
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- OL
Ove Lerdahl1958
- Vuosia perustamisesta
- 22 vuotta
- alkaen 18. joulu 2004
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 7 902 890
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 27
- 13 yritystä, 14 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- −1 056 687
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 797 186
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | 41.7 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OL 1958 | Hallituksen puheenjohtaja | 6.3 % epäsuoraan |
| Hallituksen jäsen | 41.7 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen jäsen, Toimitusjohtaja | 41.7 % epäsuoraan | |
RL | - | 20.88 % epäsuoraan |
OL 1958 | Hallituksen puheenjohtaja | 6.3 % epäsuoraan |
SM 1945 | - | 6.3 % epäsuoraan |
TS 1950 | - | 4.63 % epäsuoraan |
VK | - | 2.37 % suoraan |
ML 1973 | - | 1.94 % epäsuoraan |
CH | - | 1.74 % suoraan |
MK 1962 | - | 1.62 % epäsuoraan |
YS 1966 | - | 1.49 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 5. joulu 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 3 295 673 | 41.7 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 650 000 | 20.88 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 158 792 | 14.66 % | |
| Tavalliset osakkeet | 365 832 | 4.63 % | |
| Tavalliset osakkeet | 235 479 | 2.98 % | |
VK | Tavalliset osakkeet | 187 500 | 2.37 % |
CH | Tavalliset osakkeet | 137 500 | 1.74 % |
| Tavalliset osakkeet | 127 742 | 1.62 % | |
| Tavalliset osakkeet | 117 500 | 1.49 % | |
| Tavalliset osakkeet | 80 000 | 1.01 % | |
| Tavalliset osakkeet | 80 000 | 1.01 % | |
| Tavalliset osakkeet | 80 000 | 1.01 % | |
| Tavalliset osakkeet | 80 000 | 1.01 % | |
| Tavalliset osakkeet | 52 500 | 0.66 % | |
UL 2003 | Tavalliset osakkeet | 35 000 | 0.44 % |
JL 2003 | Tavalliset osakkeet | 35 000 | 0.44 % |
| Tavalliset osakkeet | 26 400 | 0.33 % | |
EM | Tavalliset osakkeet | 21 677 | 0.27 % |
| Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % | |
| Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % | |
| Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % | |
TH 1970 | Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % |
| Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % | |
KS 1997 | Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % |
| Tavalliset osakkeet | 17 500 | 0.22 % | |
MB | Tavalliset osakkeet | 9 290 | 0.12 % |
| Tavalliset osakkeet | 4 505 | 0.06 % |
Osakkeet omistaa CLAWBACK AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 5 532 673 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 310 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 5 465 569 | 76.21 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 030 000 | 41.04 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 419 042 | 36.86 % | |
| Tavalliset osakkeet | 878 434 | 2.25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 7 800 | 1.16 % | |
| Tavalliset osakkeet | 200 000 | 0.11 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −143 448Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −1 056 687 | −2 632 689 | −29 259 | −27 734 | 1 360 934 |
Vastaavat yhteensä | 12 002 507 | 994 777 | 3 618 402 | 3 647 661 | 3 696 120 |
Velat yhteensä | 11 205 321 | 9 064 | 0 | 0 | 20 725 |
Oma pääoma yhteensä | 797 186 | 985 713 | 3 618 402 | 3 647 661 | 3 675 395 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 143 448 | 48 574 | 35 949 | 43 124 | 32 283 |
Liiketulos | −143 448 | −48 574 | −35 949 | −43 124 | −32 283 |
Rahoitustuotot/-kulut | −913 239 | −2 584 116 | 6 690 | 15 390 | 1 393 217 |
Tulos ennen veroja | −1 056 687 | −2 632 689 | −29 259 | −27 734 | 1 360 934 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −1 056 687 | −2 632 689 | −29 259 | −27 734 | 1 360 934 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 11 798 859 | 928 462 | 3 462 648 | 3 462 648 | 3 397 648 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 203 648 | 66 315 | 155 754 | 185 013 | 298 471 |
Vastaavat yhteensä | 12 002 507 | 994 777 | 3 618 402 | 3 647 661 | 3 696 120 |
Lyhytaikainen velka | 11 055 321 | 9 064 | 0 | 0 | 20 725 |
Pitkäaikainen velka | 150 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 11 205 321 | 9 064 | 0 | 0 | 20 725 |
Sijoitettu pääoma | 2 340 160 | 1 472 000 | 1 472 000 | 1 472 000 | 1 472 000 |
Kertyneet voittovarat | −1 542 974 | −486 287 | 2 146 402 | 2 175 661 | 2 203 395 |
Oma pääoma yhteensä | 797 186 | 985 713 | 3 618 402 | 3 647 661 | 3 675 395 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 12 002 507 | 994 777 | 3 618 402 | 3 647 661 | 3 696 120 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit