BRØYT OG GRAV AS
Toiminnassa
Graving, brøyting, transport, grunnarbeid, entreprenørvirksomhet,
kjøp, salg og lignende, samt ved aksjetegning eller på annen måte
delta i annen virksomhet.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TH
- Hallituksen puheenjohtaja
- TH
- Vuosia perustamisesta
- 9 vuotta
- alkaen 17. loka 2017
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 992 460
- NOK
- Vuositulos 2025
- 227 010
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 513 087
- NOK
Viimeksi päivitetty: 20. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
TH | Tavalliset osakkeet | 30 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 992 460 | 2 053 688 | 1 700 845 | 1 432 070 | 1 318 144 |
Vuositulos yhteensä | 227 010 | −119 572 | 38 417 | −4 857 | 570 410 |
Vastaavat yhteensä | 1 581 839 | 1 597 934 | 1 151 590 | 956 823 | 902 796 |
Velat yhteensä | 1 068 752 | 1 311 858 | 745 942 | 589 591 | 530 709 |
Oma pääoma yhteensä | 513 087 | 286 077 | 405 648 | 367 231 | 372 088 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 992 460 | 2 053 688 | 1 700 845 | 1 432 070 | 1 318 144 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 645 346 | 2 159 645 | 1 643 120 | 1 437 440 | 702 823 |
Liiketulos | 347 113 | −105 957 | 57 724 | −5 370 | 615 320 |
Rahoitustuotot/-kulut | −56 074 | −47 341 | −8 563 | −837 | −3 327 |
Tulos ennen veroja | 291 039 | −153 298 | 49 161 | −6 207 | 611 993 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 64 029 | −33 726 | 10 744 | −1 350 | 41 583 |
Vuositulos yhteensä | 227 010 | −119 572 | 38 417 | −4 857 | 570 410 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 106 000 | 1 334 986 | 694 000 | 439 000 | 176 258 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 475 839 | 262 948 | 457 590 | 517 823 | 726 538 |
Vastaavat yhteensä | 1 581 839 | 1 597 934 | 1 151 590 | 956 823 | 902 796 |
Lyhytaikainen velka | 518 701 | 607 978 | 436 869 | 579 595 | 519 363 |
Pitkäaikainen velka | 550 052 | 703 879 | 309 073 | 9 996 | 11 346 |
Velat yhteensä | 1 068 752 | 1 311 858 | 745 942 | 589 591 | 530 709 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 483 087 | 256 077 | 375 648 | 337 231 | 342 088 |
Oma pääoma yhteensä | 513 087 | 286 077 | 405 648 | 367 231 | 372 088 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 581 839 | 1 597 934 | 1 151 590 | 956 823 | 902 796 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt