DAVID JOHNSENS FOND FOR EVNERIK UNGDOM FOR VIDEREUTDANNING STI
Toiminnassa
Til videreutdanning av evnerik ungdom.
Avainsanat
civic initiativesprotest movementsenvironmental movementsecological movementsminority groupspatrioticassociationswar veteransconsumer organizationsautomobile associationsrotary clubslodgesyouth organizationsstudent associationsclubs and fraternitiesliterary associationshistorical associationsgarden societiesfilm clubsphotography clubsmusic associationsart associationscraft associationsstamp clubs
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- LG
- Vuosia perustamisesta
- 30 vuotta
- alkaen 4. maalis 1996
- Tyyppi
- Säätiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Vuositulos 2025
- 19 741
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 438 285
- NOK
Viimeksi päivitetty: 22. syys 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LG | Hallituksen puheenjohtaja | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
EI | Hallituksen jäsen | - |
JB 1961 | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 19 741 | 20 169 | −1 339 | 7 759 | 2 628 |
Vastaavat yhteensä | 438 285 | 418 545 | 398 375 | 399 727 | 391 968 |
Velat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 438 285 | 418 545 | 398 376 | 399 727 | 391 969 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 010 | 1 010 | 19 010 | 870 | 870 |
Liiketulos | −1 010 | −1 010 | −19 010 | −870 | −870 |
Rahoitustuotot/-kulut | 20 751 | 21 179 | 17 671 | 8 629 | 3 498 |
Tulos ennen veroja | 19 741 | 20 169 | −1 339 | 7 759 | 2 628 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 19 741 | 20 169 | −1 339 | 7 759 | 2 628 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 438 285 | 418 545 | 398 375 | 399 727 | 391 968 |
Vastaavat yhteensä | 438 285 | 418 545 | 398 375 | 399 727 | 391 968 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sijoitettu pääoma | 438 285 | 83 938 | 65 887 | 0 | 62 715 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 334 607 | 332 489 | 399 727 | 329 254 |
Oma pääoma yhteensä | 438 285 | 418 545 | 398 376 | 399 727 | 391 969 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 438 285 | 418 545 | 398 376 | 399 727 | 391 969 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Säätiö
Toimialaluokitusstandardit
S
Pääasiallinen toimiala-alue
Muu palvelutoiminta
94
Toiminta
Järjestöjen toiminta
94.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden järjestöjen toiminta
94.99
Teollisuusryhmä
Muut järjestöt
94.991
Teollisuusryhmä
Tutkimusta ja kulttuuria palvelevat järjestöt