BERGHAGAN 8 EIENDOM AS
Suljettu 26. kesäkuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TS
Tommy Schierning1950
- Hallituksen puheenjohtaja
- GE
Gunvor Eldegard1963
- Toiminta-aika
- 20 vuotta
- - 29. huhti 2003 – 26. kesä 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 23 940 923
- NOK
- Vuositulos 2022
- 17 918 786
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 21 141 350
- NOK
Viimeksi päivitetty: 31. touko 2023
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TS 1950 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GE 1963 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TS 1950 | Hallituksen jäsen | - |
ES 1977 | Hallituksen jäsen | - |
RA | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 31. touko 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 23 940 923 |
Vuositulos yhteensä | 17 918 786 |
Vastaavat yhteensä | 27 020 555 |
Velat yhteensä | 5 879 205 |
Oma pääoma yhteensä | 21 141 350 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 23 940 923 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 69 026 |
Liiketulos | 23 871 897 |
Rahoitustuotot/-kulut | −47 684 |
Tulos ennen veroja | 23 824 213 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 5 905 427 |
Vuositulos yhteensä | 17 918 786 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 26 372 658 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 647 897 |
Vastaavat yhteensä | 27 020 555 |
Lyhytaikainen velka | 1 229 299 |
Pitkäaikainen velka | 4 649 906 |
Velat yhteensä | 5 879 205 |
Sijoitettu pääoma | 8 165 407 |
Kertyneet voittovarat | 12 975 943 |
Oma pääoma yhteensä | 21 141 350 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 27 020 555 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta