DIN MASKINPARTNER AS
Toiminnassa
Entreprenørvirksomhet innen graving, steinsetting og øvrig
tomtearbeid. Salg av masser, grunn og steinprodukter samt alt som
hører til.
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- YH
- Hallituksen puheenjohtaja
- TH
Trygve Hagness1975
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 29. touko 2021
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 2 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- 2 yritystä, 2 henkilöä
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 531 251
- NOK
- Vuositulos 2025
- 8 082
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 199 455
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
YH | Managing Director/CEO | 40 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH 1975 | Chairman | 40 % epäsuoraan |
YH | Board Member | 40 % epäsuoraan |
KH | Board Member | - |
TM | Board Member | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH 1975 | Chairman | 40 % epäsuoraan |
YH | Managing Director/CEO, Board Member | 40 % epäsuoraan |
HW | - | 10 % suoraan |
MK | - | 10 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 10. huhti 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 800 | 40 % | |
| Tavalliset osakkeet | 800 | 40 % | |
HW | Tavalliset osakkeet | 200 | 10 % |
MK | Tavalliset osakkeet | 200 | 10 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 531 251 | 993 348 | 103 006 | 788 167 | 299 696 |
Vuositulos yhteensä | 8 082 | 62 360 | −120 955 | 168 988 | 50 980 |
Vastaavat yhteensä | 199 759 | 294 712 | 130 930 | 454 604 | 314 808 |
Velat yhteensä | 304 | 103 340 | 1 918 | 204 636 | 233 828 |
Oma pääoma yhteensä | 199 455 | 191 372 | 129 013 | 249 968 | 80 980 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 531 251 | 993 348 | 103 006 | 788 167 | 299 696 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 522 953 | 920 913 | 253 194 | 554 729 | 221 742 |
Liiketulos | 8 298 | 72 435 | −150 188 | 233 438 | 77 954 |
Rahoitustuotot/-kulut | 4 824 | 4 254 | −8 003 | −12 147 | −10 056 |
Tulos ennen veroja | 13 122 | 76 689 | −158 190 | 221 291 | 67 898 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 5 040 | 14 329 | −37 235 | 52 303 | 16 918 |
Vuositulos yhteensä | 8 082 | 62 360 | −120 955 | 168 988 | 50 980 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 114 417 | 152 798 | 70 135 | 125 493 | 115 920 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 85 342 | 141 914 | 60 795 | 329 111 | 198 888 |
Vastaavat yhteensä | 199 759 | 294 712 | 130 930 | 454 604 | 314 808 |
Lyhytaikainen velka | 304 | 103 340 | 1 918 | 59 885 | 50 131 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 144 752 | 183 697 |
Velat yhteensä | 304 | 103 340 | 1 918 | 204 636 | 233 828 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 169 455 | 161 372 | 99 013 | 219 968 | 50 980 |
Oma pääoma yhteensä | 199 455 | 191 372 | 129 013 | 249 968 | 80 980 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 199 759 | 294 712 | 130 930 | 454 604 | 314 808 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation