ST. FRANCISKUS SKOLE
Toiminnassa
Den katolske kirke i Norge — Den katolske kirke
Den katolske kirke er en verdensomspennende kirke, under ledelse av paven
Drive privat katolsk førskole og barneskole.
Avainsanat
teaching1st - 10th grade
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- HT
- Hallituksen puheenjohtaja
- GH
Gase Handeland1973
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 20. helmi 1995
- Tyyppi
- Muu oikeushenkilö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 46
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 48 264 829
- NOK
- Vuositulos 2025
- 1 157 456
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 4 618 974
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HT | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GH 1973 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
HP | Hallituksen jäsen | - |
SM 1966 | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 9. maalis 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 48 264 829 | 37 429 853 | 41 231 969 | 36 521 803 |
Vuositulos yhteensä | 1 157 456 | −1 990 198 | 1 378 297 | 86 480 |
Vastaavat yhteensä | 21 606 079 | 21 576 268 | 24 620 293 | 23 542 040 |
Velat yhteensä | 16 987 105 | 18 114 749 | 19 168 578 | 19 468 621 |
Oma pääoma yhteensä | 4 618 974 | 3 461 518 | 5 451 714 | 4 073 418 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 48 264 829 | 37 429 853 | 41 231 969 | 36 521 803 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 46 736 891 | 39 011 741 | 39 423 840 | 36 049 980 |
Liiketulos | 1 527 938 | −1 581 888 | 1 808 129 | 471 824 |
Rahoitustuotot/-kulut | −370 482 | −408 310 | −429 832 | −385 344 |
Tulos ennen veroja | 1 157 456 | −1 990 198 | 1 378 297 | 86 480 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 1 157 456 | −1 990 198 | 1 378 297 | 86 480 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 9 926 531 | 10 826 369 | 12 046 765 | 13 297 856 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 11 679 548 | 10 749 899 | 12 573 528 | 10 244 184 |
Vastaavat yhteensä | 21 606 079 | 21 576 268 | 24 620 293 | 23 542 040 |
Lyhytaikainen velka | 6 687 105 | 6 734 749 | 6 708 578 | 5 928 621 |
Pitkäaikainen velka | 10 300 000 | 11 380 000 | 12 460 000 | 13 540 000 |
Velat yhteensä | 16 987 105 | 18 114 749 | 19 168 578 | 19 468 621 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kertyneet voittovarat | 4 618 974 | 3 461 518 | 5 451 714 | 4 073 418 |
Oma pääoma yhteensä | 4 618 974 | 3 461 518 | 5 451 714 | 4 073 418 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 21 606 079 | 21 576 267 | 24 620 292 | 23 542 040 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Muu oikeushenkilö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
P
Pääasiallinen toimiala-alue
Koulutus
85
Toiminta
Koulutus
85.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Alemman perusasteen koulutus
85.20
Teollisuusryhmä
Alemman perusasteen koulutus
85.201
Teollisuusryhmä
Tavallinen peruskoulun koulutus