STRA INVEST AS
Toiminnassa
Investering i selskaper, herunder investeringer i aksjer og fast
eiendom.
Avainsanat
installationelectrical installations
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TM
- Hallituksen puheenjohtaja
- TM
- Vuosia perustamisesta
- 6 vuotta
- alkaen 22. syys 2020
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 40 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- 714 225
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 2 272 227
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TM | Managing Director/CEO | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TM | Chairman | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TM | Managing Director/CEO, Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 21. marras 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
TM | Tavalliset osakkeet | 40 000 | 100 % |
Osakkeet omistaa STRA INVEST AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 22 500 | 75 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −16 623Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 714 225 | 1 110 836 | 628 241 | 165 438 |
Vastaavat yhteensä | 2 285 854 | 2 172 855 | 2 112 756 | 1 918 925 |
Velat yhteensä | 13 627 | 14 853 | 65 590 | 500 000 |
Oma pääoma yhteensä | 2 272 227 | 2 158 002 | 2 047 166 | 1 418 925 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 16 623 | 14 049 | 10 341 | 8 098 |
Liiketulos | −16 623 | −14 049 | −10 341 | −8 098 |
Rahoitustuotot/-kulut | 740 886 | 1 139 738 | 704 171 | 173 536 |
Tulos ennen veroja | 724 263 | 1 125 689 | 693 831 | 165 438 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 10 038 | 14 853 | 65 590 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 714 225 | 1 110 836 | 628 241 | 165 438 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 22 500 | 22 500 | 30 000 | 30 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 263 354 | 2 150 355 | 2 082 756 | 1 888 925 |
Vastaavat yhteensä | 2 285 854 | 2 172 855 | 2 112 756 | 1 918 925 |
Lyhytaikainen velka | 9 172 | 11 264 | 65 590 | 500 000 |
Pitkäaikainen velka | 4 455 | 3 589 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 13 627 | 14 853 | 65 590 | 500 000 |
Sijoitettu pääoma | 190 055 | 190 055 | 190 055 | 190 055 |
Kertyneet voittovarat | 2 082 172 | 1 967 947 | 1 857 111 | 1 228 870 |
Oma pääoma yhteensä | 2 272 227 | 2 158 002 | 2 047 166 | 1 418 925 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 285 854 | 2 172 855 | 2 112 756 | 1 918 925 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Electrical, plumbing and other construction installation activities
43.21
Teollisuusryhmä
Electrical installation
43.210
Teollisuusryhmä
Electrical installation