BERGVANG AS
Toiminnassa
Selskapet er et ideelt aksjeselskap med formål er å tilby miljøvennlig
og økologisk gårdsdrift som et avlastningstilbud til barn og unge,
tjenester for barnevernet og andre tjenester forbundet med dyrehold og
uteliv.
Avainsanat
farmingbreedingcattlebuffaloesmeat productionbull semen
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- ES
Eileen Strøm1964
- Hallituksen puheenjohtaja
- ES
Eileen Strøm1964
- Vuosia perustamisesta
- 19 vuotta
- alkaen 19. heinä 2007
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 21
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 9 855 879
- NOK
- Vuositulos 2025
- 260 307
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 620 975
- NOK
Viimeksi päivitetty: 19. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ES 1964 | Toimitusjohtaja | 50 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ES 1964 | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
SG | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ES 1964 | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
SG | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 19. loka 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
ES 1964 | Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
SG | Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 9 855 879 | 9 693 317 | 9 203 973 | 9 141 160 | 7 936 687 |
Vuositulos yhteensä | 260 307 | −244 600 | 337 501 | −603 815 | 240 247 |
Vastaavat yhteensä | 2 999 912 | 3 025 928 | 2 986 299 | 2 683 569 | 3 260 517 |
Velat yhteensä | 2 378 937 | 2 665 260 | 2 381 031 | 2 415 802 | 2 388 935 |
Oma pääoma yhteensä | 620 975 | 360 668 | 605 268 | 267 767 | 871 582 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 9 855 879 | 9 693 317 | 9 203 973 | 9 141 160 | 7 936 687 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 9 611 229 | 9 942 199 | 8 898 933 | 9 771 463 | 7 714 194 |
Liiketulos | 244 650 | −248 882 | 305 039 | −630 302 | 222 493 |
Rahoitustuotot/-kulut | 15 657 | 4 282 | 32 461 | 26 488 | 17 754 |
Tulos ennen veroja | 260 307 | −244 600 | 337 501 | −603 815 | 240 247 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 260 307 | −244 600 | 337 501 | −603 815 | 240 247 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 266 187 | 302 960 | 234 635 | 449 467 | 856 907 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 733 724 | 2 722 968 | 2 751 664 | 2 234 102 | 2 403 610 |
Vastaavat yhteensä | 2 999 912 | 3 025 928 | 2 986 299 | 2 683 569 | 3 260 517 |
Lyhytaikainen velka | 1 004 984 | 1 269 846 | 840 611 | 967 998 | 746 279 |
Pitkäaikainen velka | 1 373 954 | 1 395 414 | 1 540 420 | 1 447 804 | 1 642 656 |
Velat yhteensä | 2 378 937 | 2 665 260 | 2 381 031 | 2 415 802 | 2 388 935 |
Sijoitettu pääoma | 332 700 | 332 700 | 332 700 | 332 700 | 4 300 000 |
Kertyneet voittovarat | 288 275 | 27 968 | 272 568 | −64 933 | −3 428 418 |
Oma pääoma yhteensä | 620 975 | 360 668 | 605 268 | 267 767 | 871 582 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 999 912 | 3 025 928 | 2 986 299 | 2 683 569 | 3 260 517 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
A
Pääasiallinen toimiala-alue
Maatalous, metsätalous ja kalatalous
01
Toiminta
Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
01.4
Pääasiallinen toimialaryhmä
Kotieläintalous
01.42
Teollisuusryhmä
Muun nautakarjan ja puhvelien kasvatus
01.420
Teollisuusryhmä
Muun nautakarjan ja puhvelien kasvatus