MARKABYGDA MONTESSORISKOLE SA
Toiminnassa
Etablere og legge til rette for drift av skole basert på
montessoripedagogikk. Selskapet eier og driver Markabygda
Montessoriskole, eier og driver skolebygninger med tilknytta uteareal,
og engasjere seg i tiltak som påvirker barns oppvekstmiljø.
Etablere og legge til rette for drift av skole og barnehage basert på
MOntesorripedagogikk.
Avainsanat
teaching1st - 10th grade
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MB
Marius Brenne1977
- Hallituksen puheenjohtaja
- SK
- Vuosia perustamisesta
- 23 vuotta
- alkaen 11. kesä 2003
- Tyyppi
- Osuuskunta
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 19
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 15 210 334
- NOK
- Vuositulos 2025
- −642 258
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 11 606
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MB 1977 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SK | Hallituksen puheenjohtaja | - |
SH 1980 | Hallituksen jäsen | - |
VS | Hallituksen jäsen | - |
ML | Hallituksen jäsen | - |
GE | Hallituksen jäsen | - |
IK | Varajäsen | - |
MT | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 3. helmi 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 15 210 334 | 14 129 766 | 12 294 289 | 11 144 977 | 11 732 011 |
Vuositulos yhteensä | −642 258 | −501 244 | −495 752 | −107 534 | 328 198 |
Vastaavat yhteensä | 9 451 006 | 10 069 598 | 10 370 132 | 12 482 078 | 6 467 753 |
Velat yhteensä | 9 439 401 | 9 415 734 | 9 215 024 | 10 831 218 | 4 709 359 |
Oma pääoma yhteensä | 11 606 | 653 863 | 1 155 108 | 1 650 860 | 1 758 394 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 15 210 334 | 14 129 766 | 12 294 289 | 11 144 977 | 11 732 011 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 15 265 537 | 14 030 772 | 12 213 278 | 10 871 826 | 11 396 291 |
Liiketulos | −55 202 | 98 994 | 81 011 | 273 151 | 335 719 |
Rahoitustuotot/-kulut | −587 055 | −602 051 | −574 951 | −380 686 | −7 521 |
Tulos ennen veroja | −642 258 | −503 056 | −493 940 | −107 534 | 328 198 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | −1 812 | 1 812 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −642 258 | −501 244 | −495 752 | −107 534 | 328 198 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 8 268 212 | 8 662 566 | 9 123 724 | 9 525 612 | 2 598 952 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 182 795 | 1 407 032 | 1 246 408 | 2 956 466 | 3 868 802 |
Vastaavat yhteensä | 9 451 006 | 10 069 598 | 10 370 132 | 12 482 078 | 6 467 753 |
Lyhytaikainen velka | 2 214 852 | 2 006 710 | 1 635 114 | 1 523 404 | 2 696 996 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 7 409 024 | 7 579 910 | 9 307 814 | 2 012 363 |
Velat yhteensä | 9 439 401 | 9 415 734 | 9 215 024 | 10 831 218 | 4 709 359 |
Sijoitettu pääoma | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 |
Kertyneet voittovarat | −24 394 | 617 863 | 1 119 108 | 1 614 860 | 1 722 394 |
Oma pääoma yhteensä | 11 606 | 653 863 | 1 155 108 | 1 650 860 | 1 758 394 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 451 006 | 10 069 597 | 10 370 132 | 12 482 078 | 6 467 753 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osuuskunta
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
P
Pääasiallinen toimiala-alue
Koulutus
85
Toiminta
Koulutus
85.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Alemman perusasteen koulutus
85.20
Teollisuusryhmä
Alemman perusasteen koulutus
85.201
Teollisuusryhmä
Tavallinen peruskoulun koulutus