GRAVING & UTEANLEGG AS
Toiminnassa
Entrepenør, transport, asfalt og anleggsvirksomhet.
Opparbeidelse av tomter, vei, vann og avløp. Asfaltering, transport,
graving. Entrepenør og anleggsgartnertjenester for offentige og
private samt varesalg av produkter som faller inn under dette.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 8 vuotta
- alkaen 7. elo 2018
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 5
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 6 879 837
- NOK
- Vuositulos 2025
- 226 686
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 43 397
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan | |
BO | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 18. tammi 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 6 879 837 | 7 754 186 | 10 724 969 | 9 506 730 |
Vuositulos yhteensä | 226 686 | −759 937 | 225 127 | 41 952 |
Vastaavat yhteensä | 1 757 541 | 1 425 278 | 2 277 372 | 2 414 258 |
Velat yhteensä | 1 714 144 | 1 608 567 | 1 700 723 | 2 062 737 |
Oma pääoma yhteensä | 43 397 | −183 289 | 576 648 | 351 521 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 6 879 837 | 7 754 186 | 10 724 969 | 9 506 730 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 6 618 323 | 8 459 636 | 10 433 507 | 9 437 239 |
Liiketulos | 261 514 | −705 450 | 291 462 | 69 491 |
Rahoitustuotot/-kulut | −34 828 | −54 487 | −64 726 | −27 539 |
Tulos ennen veroja | 226 686 | −759 937 | 226 736 | 41 952 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 1 609 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 226 686 | −759 937 | 225 127 | 41 952 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 621 035 | 769 978 | 815 764 | 657 496 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 136 506 | 655 300 | 1 461 608 | 1 756 762 |
Vastaavat yhteensä | 1 757 541 | 1 425 278 | 2 277 372 | 2 414 258 |
Lyhytaikainen velka | 815 194 | 694 473 | 926 628 | 1 511 579 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 914 094 | 774 095 | 551 158 |
Velat yhteensä | 1 714 144 | 1 608 567 | 1 700 723 | 2 062 737 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 13 397 | −213 289 | 546 648 | 321 521 |
Oma pääoma yhteensä | 43 397 | −183 289 | 576 648 | 351 521 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 757 541 | 1 425 278 | 2 277 372 | 2 414 258 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt