GRENSTØL EIENDOM AS
Suljettu 5. huhtikuuta 2025, MaksukyvyttömyysmenettelyGRENSTØL EIENDOM AS KONKURSBO
Selvityspesä:
Selskapets virksomhet er investering i, forvaltning og utleie av fast
eiendom, kapitalvarer eller immaterielle eiendeler, samt hva som står
i forbindelse med dette.
Utleie av fast eiendom.
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- TI
- Toiminta-aika
- 5 vuotta
- - 17. syys 2020 – 5. huhti 2025
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2021
- 501 442
- NOK
- Vuositulos 2021
- −319 951
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2021
- 350 042
- NOK
Viimeksi päivitetty: 29. elo 2024
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TI | Hallituksen puheenjohtaja | - |
EK 1982 | Hallituksen jäsen | - |
CK | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 15. touko 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 501 442 |
Vuositulos yhteensä | −319 951 |
Vastaavat yhteensä | 34 453 565 |
Velat yhteensä | 34 103 524 |
Oma pääoma yhteensä | 350 042 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 501 442 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 191 918 |
Liiketulos | 309 524 |
Rahoitustuotot/-kulut | −677 423 |
Tulos ennen veroja | −367 899 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −47 948 |
Vuositulos yhteensä | −319 951 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 29 990 579 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 4 462 986 |
Vastaavat yhteensä | 34 453 565 |
Lyhytaikainen velka | 3 863 861 |
Pitkäaikainen velka | 30 239 663 |
Velat yhteensä | 34 103 524 |
Sijoitettu pääoma | 500 000 |
Kertyneet voittovarat | −149 958 |
Oma pääoma yhteensä | 350 042 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 34 453 566 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta