ORMBERGET SKOG AS
Toiminnassa
Å drive Ormberget skog g.nr. 146 b.nr. 61 i Kongsvinger kommune, på
forretningsmessig basis og etter forstlig sunne prinsipper.
Avainsanat
round timberwood-basedindustrymining timberfence postspostsfirewoodcharcoallogswood chips
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- KS
- Hallituksen puheenjohtaja
- JI
- Vuosia perustamisesta
- 22 vuotta
- alkaen 16. kesä 2004
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 48
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 48
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 691 399
- NOK
- Vuositulos 2025
- 557 869
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 2 117 477
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KS | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JI | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TE | Hallituksen jäsen | - |
EH | Varajäsen | - |
TE | Hallituksen jäsen | - |
MK | Varajäsen | - |
LR | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
WS 1965 | - | 2.08 % suoraan |
ØS 1949 | - | 2.08 % suoraan |
EL | - | 2.08 % suoraan |
| - | 2.08 % suoraan | |
SR 1962 | - | 2.08 % suoraan |
ED | - | 2.08 % suoraan |
EB | - | 2.08 % suoraan |
SE 1964 | - | 2.08 % suoraan |
JE 1972 | - | 2.08 % suoraan |
HB | - | 2.08 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 30. syys 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
JE 1972 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
SE 1964 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
HB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
EL | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
HE | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
RE 1960 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
AF | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
SB 1954 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % | |
EK | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
OW 1935 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
NS 1971 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
AS | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
JT 1962 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
ØS 1949 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % | |
WS 1965 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
HP | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
LT | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
SR 1962 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
IJ 1967 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
JS | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
TB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
ØR | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
ED | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % | |
WO 1946 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
JS | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
KN | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
RL | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
KS | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % | |
ER | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
RB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
EH 1991 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
OA 1966 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
WT | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
AM 1949 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
JB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
IB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
HB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
BG 1945 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
EL | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
EB | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
MT 1956 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
LT 1957 | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
ME | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
ER | Tavalliset osakkeet | 1 | 2.08 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 691 399 | 1 695 754 | 1 354 139 | 1 293 433 | 1 413 206 |
Vuositulos yhteensä | 557 869 | 689 877 | 587 841 | 316 154 | 556 467 |
Vastaavat yhteensä | 2 888 322 | 2 688 139 | 2 227 540 | 1 664 033 | 1 535 562 |
Velat yhteensä | 770 845 | 744 532 | 589 810 | 422 144 | 453 543 |
Oma pääoma yhteensä | 2 117 477 | 1 943 607 | 1 637 730 | 1 241 890 | 1 082 019 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 691 399 | 1 695 754 | 1 354 139 | 1 293 433 | 1 413 206 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 011 112 | 892 909 | 598 439 | 832 638 | 767 794 |
Liiketulos | 680 288 | 802 845 | 755 701 | 460 795 | 645 412 |
Rahoitustuotot/-kulut | 28 663 | 1 055 | 2 309 | 1 782 | 20 |
Tulos ennen veroja | 708 950 | 803 900 | 758 010 | 462 577 | 645 432 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 151 081 | 114 023 | 170 169 | 146 423 | 88 965 |
Vuositulos yhteensä | 557 869 | 689 877 | 587 841 | 316 154 | 556 467 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 250 003 | 450 609 | 252 068 | 268 458 | 284 849 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 638 319 | 2 237 530 | 1 975 472 | 1 395 575 | 1 250 713 |
Vastaavat yhteensä | 2 888 322 | 2 688 139 | 2 227 540 | 1 664 033 | 1 535 562 |
Lyhytaikainen velka | 770 845 | 744 532 | 589 810 | 422 144 | 453 543 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 770 845 | 744 532 | 589 810 | 422 144 | 453 543 |
Sijoitettu pääoma | 644 000 | 644 000 | 644 000 | 644 000 | 644 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 473 477 | 1 299 608 | 993 731 | 597 890 | 438 020 |
Oma pääoma yhteensä | 2 117 477 | 1 943 607 | 1 637 730 | 1 241 890 | 1 082 019 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 888 322 | 2 688 139 | 2 227 540 | 1 664 033 | 1 535 562 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
A
Pääasiallinen toimiala-alue
Maatalous, metsätalous ja kalatalous
02
Toiminta
Metsätalous ja puunkorjuu
02.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Puunkorjuu
02.20
Teollisuusryhmä
Puunkorjuu
02.200
Teollisuusryhmä
Puunkorjuu