VALUNOR AS
Toiminnassa
Produksjon og salg av ekspandert glass granulat.
Utvikling av produksjonsutstyr, produksjon og salg av ekspandert glass
granulat.
Avainsanat
productionsafety equipmentprotective equipmentsupport safety harnesseslife jacketshelmetssports helmetsprotective suitssafety headgearearplugsgas masks
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- RB
Rune Brusletto1956
- Hallituksen puheenjohtaja
- MC
Marc Cheloudko1964
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 20. tammi 2021
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 570
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 417 144
- NOK
- Vuositulos 2025
- −11 223 960
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −14 709 374
- NOK
Viimeksi päivitetty: 22. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RB 1956 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MC 1964 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 26. maalis 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 570 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 417 144 | 2 298 708 | 4 363 719 | 25 039 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −11 223 960 | −10 586 482 | −4 977 573 | −9 600 963 | −3 383 442 |
Vastaavat yhteensä | 9 480 678 | 13 032 026 | 13 932 565 | 8 063 975 | 853 422 |
Velat yhteensä | 24 190 052 | 16 517 440 | 6 831 497 | 985 334 | 4 206 864 |
Oma pääoma yhteensä | −14 709 374 | −3 485 414 | 7 101 068 | 7 078 641 | −3 353 442 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 417 144 | 2 298 708 | 4 363 719 | 25 039 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 11 984 834 | 12 242 961 | 9 383 200 | 9 596 963 | 3 381 729 |
Liiketulos | −10 567 690 | −9 944 253 | −5 019 481 | −9 571 924 | −3 381 729 |
Rahoitustuotot/-kulut | −656 270 | −642 228 | 41 908 | −29 040 | −1 714 |
Tulos ennen veroja | −11 223 960 | −10 586 482 | −4 977 573 | −9 600 963 | −3 383 442 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −11 223 960 | −10 586 482 | −4 977 573 | −9 600 963 | −3 383 442 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 7 473 782 | 10 529 094 | 11 697 404 | 4 776 971 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 006 896 | 2 502 932 | 2 235 161 | 3 287 004 | 853 422 |
Vastaavat yhteensä | 9 480 678 | 13 032 026 | 13 932 565 | 8 063 975 | 853 422 |
Lyhytaikainen velka | 24 190 052 | 16 517 440 | 6 831 497 | 985 334 | 4 206 864 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 24 190 052 | 16 517 440 | 6 831 497 | 985 334 | 4 206 864 |
Sijoitettu pääoma | 1 570 000 | 25 030 000 | 25 030 000 | 20 030 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −16 279 374 | −28 515 414 | −17 928 932 | −12 951 359 | −3 383 442 |
Oma pääoma yhteensä | −14 709 374 | −3 485 414 | 7 101 068 | 7 078 641 | −3 353 442 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 480 678 | 13 032 026 | 13 932 565 | 8 063 975 | 853 422 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
C
Pääasiallinen toimiala-alue
Teollisuus
32
Toiminta
Muu valmistus
32.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muualla luokittelematon valmistus
32.99
Teollisuusryhmä
Muu muualla luokittelematon valmistus
32.990
Teollisuusryhmä
Muu teollisuustuotanto, jota ei ole mainittu muualla