REIERSTAD MASKIN AS
Toiminnassa
Grunnarbeid, etablering av uteområdet, snøbrøyting, utleie av maskiner
og utstyr, og det som naturlig henger sammen med dette. Selskapet vil
også ta del i andre selskaper der dette kan gi et økonomisk og faglig
utbytte.
Grunnarbeid, etablering av uteområdet, snøbrøyting, utleie av maskiner
og utstyr, og det som naturlig henger sammen med dette.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- RO
- Hallituksen puheenjohtaja
- RO
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 26. heinä 2019
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 3 553 490
- NOK
- Vuositulos 2025
- −343 600
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 58 719
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RO | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RO | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RO | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 21. joulu 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
RO | Tavalliset osakkeet | 300 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 553 490 | 2 694 736 | 315 723 | 13 497 | 984 417 |
Vuositulos yhteensä | −343 600 | 334 090 | 192 036 | −74 369 | −48 325 |
Vastaavat yhteensä | 1 431 108 | 1 871 530 | 707 301 | 77 088 | 215 882 |
Velat yhteensä | 1 372 389 | 1 469 211 | 639 072 | 200 895 | 265 320 |
Oma pääoma yhteensä | 58 719 | 402 319 | 68 229 | −123 807 | −49 438 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 553 490 | 2 694 736 | 315 723 | 13 497 | 984 417 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 784 428 | 2 233 296 | 101 736 | 81 998 | 1 016 176 |
Liiketulos | −230 938 | 461 440 | 213 987 | −68 501 | −31 759 |
Rahoitustuotot/-kulut | −130 292 | −33 121 | −12 698 | −5 868 | −16 567 |
Tulos ennen veroja | −361 230 | 428 320 | 201 289 | −74 369 | −48 325 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −17 630 | 94 230 | 9 253 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −343 600 | 334 090 | 192 036 | −74 369 | −48 325 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 366 643 | 880 442 | 401 333 | 5 000 | 15 667 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 064 465 | 991 088 | 305 968 | 72 088 | 200 215 |
Vastaavat yhteensä | 1 431 108 | 1 871 530 | 707 301 | 77 088 | 215 882 |
Lyhytaikainen velka | 1 026 743 | 824 140 | 81 051 | 75 564 | 85 466 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 645 071 | 558 020 | 125 331 | 179 854 |
Velat yhteensä | 1 372 389 | 1 469 211 | 639 072 | 200 895 | 265 320 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 28 719 | 372 319 | 38 229 | −153 807 | −79 438 |
Oma pääoma yhteensä | 58 719 | 402 319 | 68 229 | −123 807 | −49 438 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 431 108 | 1 871 530 | 707 301 | 77 088 | 215 882 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt