FIRE HOLDCO AS
Toiminnassa
Investere, eie, utvikle og selge eller på annet vis helt eller delvis
realisere virksomhet og selskaper innenfor brannsikring, og alt som
står i forbindelse med forannevnte
Å investere, eie, utvikle og selge eller på annet vis helt eller
delvis realisere virksomhet og selskaper innenfor brannsikring, og alt
som står i forbindelse med forannevnte
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 4 vuotta
- alkaen 7. huhti 2022
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 171 379
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 330
- 44 yritystä, 286 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- −607 000
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 460 471 000
- NOK
Viimeksi päivitetty: 6. loka 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
PC | Varajäsen | - |
RD 1974 | Hallituksen jäsen | - |
ML 1967 | Hallituksen jäsen | - |
MA 1989 | Hallituksen jäsen | 4.9 % epäsuoraan |
PS | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
MO 1972 | Varajäsen | - |
EN 1977 | Hallituksen jäsen | - |
HJ | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MC | - | 15.37 % epäsuoraan |
JB | - | 4.9 % epäsuoraan |
HA 1994 | - | 4.9 % epäsuoraan |
MA 1989 | Hallituksen jäsen | 4.9 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 6. loka 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Etuosakkeet | 77 288 | 45.1 % | |
| Etuosakkeet | 51 545 | 30.08 % | |
| Tavalliset osakkeet | 13 309 | 7.77 % | |
| Tavalliset osakkeet | 8 791 | 5.13 % | |
| Etuosakkeet | 1 479 | 0.86 % | |
J Suljettu | Etuosakkeet | 1 474 | 0.86 % |
| Etuosakkeet | 983 | 0.57 % | |
| Etuosakkeet | 730 | 0.43 % | |
| Tavalliset osakkeet | 505 | 0.29 % | |
| Tavalliset osakkeet | 497 | 0.29 % | |
| Tavalliset osakkeet | 450 | 0.26 % | |
JM | Tavalliset osakkeet | 446 | 0.26 % |
| Tavalliset osakkeet | 446 | 0.26 % | |
| Tavalliset osakkeet | 446 | 0.26 % | |
| Etuosakkeet | 378 | 0.22 % | |
| Etuosakkeet | 335 | 0.2 % | |
| Etuosakkeet | 327 | 0.19 % | |
| Tavalliset osakkeet | 297 | 0.17 % | |
| Tavalliset osakkeet | 297 | 0.17 % | |
| Tavalliset osakkeet | 297 | 0.17 % | |
| Tavalliset osakkeet | 297 | 0.17 % | |
| Tavalliset osakkeet | 297 | 0.17 % | |
MJ 1977 | Tavalliset osakkeet | 270 | 0.16 % |
AR | Tavalliset osakkeet | 267 | 0.16 % |
BC | Tavalliset osakkeet | 267 | 0.16 % |
| Tavalliset osakkeet | 267 | 0.16 % | |
| Etuosakkeet | 263 | 0.15 % | |
| Tavalliset osakkeet | 223 | 0.13 % | |
MB 1974 | Tavalliset osakkeet | 191 | 0.11 % |
TL 1971 | Tavalliset osakkeet | 178 | 0.1 % |
| Tavalliset osakkeet | 178 | 0.1 % | |
| Tavalliset osakkeet | 178 | 0.1 % | |
| Tavalliset osakkeet | 178 | 0.1 % | |
| Tavalliset osakkeet | 178 | 0.1 % | |
SE 1969 | Tavalliset osakkeet | 178 | 0.1 % |
| Tavalliset osakkeet | 148 | 0.09 % | |
GL 1970 | Tavalliset osakkeet | 126 | 0.07 % |
| Etuosakkeet | 125 | 0.07 % | |
| Tavalliset osakkeet | 124 | 0.07 % | |
| Etuosakkeet | 123 | 0.07 % | |
CE 1967 | Tavalliset osakkeet | 123 | 0.07 % |
| Tavalliset osakkeet | 123 | 0.07 % | |
| Etuosakkeet | 121 | 0.07 % | |
TG 1969 | Tavalliset osakkeet | 118 | 0.07 % |
BK 1977 | Tavalliset osakkeet | 118 | 0.07 % |
FB 1981 | Tavalliset osakkeet | 118 | 0.07 % |
JA | Tavalliset osakkeet | 118 | 0.07 % |
OE 1976 | Tavalliset osakkeet | 118 | 0.07 % |
| Etuosakkeet | 111 | 0.06 % | |
| Etuosakkeet | 111 | 0.06 % | |
JM | Etuosakkeet | 111 | 0.06 % |
| Etuosakkeet | 89 | 0.05 % | |
| Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % | |
| Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % | |
SM | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
EH 1977 | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
JB 1967 | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
| Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % | |
ES 1964 | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
GS 1977 | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
AJ 1984 | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
PS | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
ØB 1980 | Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % |
| Tavalliset osakkeet | 88 | 0.05 % | |
DH | Tavalliset osakkeet | 83 | 0.05 % |
| Etuosakkeet | 83 | 0.05 % | |
| Tavalliset osakkeet | 83 | 0.05 % | |
| Etuosakkeet | 73 | 0.04 % | |
| Etuosakkeet | 73 | 0.04 % | |
| Etuosakkeet | 73 | 0.04 % | |
| Etuosakkeet | 73 | 0.04 % | |
| Etuosakkeet | 73 | 0.04 % | |
BC | Etuosakkeet | 66 | 0.04 % |
MR | Tavalliset osakkeet | 66 | 0.04 % |
| Etuosakkeet | 66 | 0.04 % | |
AR | Etuosakkeet | 66 | 0.04 % |
KE 1965 | Tavalliset osakkeet | 61 | 0.04 % |
GA | Tavalliset osakkeet | 60 | 0.04 % |
CB 1968 | Tavalliset osakkeet | 60 | 0.04 % |
| Tavalliset osakkeet | 60 | 0.04 % | |
SS | Tavalliset osakkeet | 60 | 0.04 % |
JA | Tavalliset osakkeet | 58 | 0.03 % |
| Tavalliset osakkeet | 58 | 0.03 % | |
AM | Tavalliset osakkeet | 58 | 0.03 % |
BJ 1976 | Tavalliset osakkeet | 58 | 0.03 % |
OC | Tavalliset osakkeet | 58 | 0.03 % |
MJ 1977 | Etuosakkeet | 54 | 0.03 % |
MB 1974 | Etuosakkeet | 52 | 0.03 % |
J Suljettu | Tavalliset osakkeet | 51 | 0.03 % |
LV 1964 | Tavalliset osakkeet | 45 | 0.03 % |
SE | Tavalliset osakkeet | 45 | 0.03 % |
| Tavalliset osakkeet | 45 | 0.03 % | |
CJ | Tavalliset osakkeet | 45 | 0.03 % |
| Tavalliset osakkeet | 45 | 0.03 % | |
CF 1975 | Tavalliset osakkeet | 45 | 0.03 % |
CW | Tavalliset osakkeet | 44 | 0.03 % |
TL 1971 | Etuosakkeet | 43 | 0.03 % |
IK | Tavalliset osakkeet | 43 | 0.03 % |
| Etuosakkeet | 43 | 0.03 % | |
| Etuosakkeet | 43 | 0.03 % |
Osakkeet omistaa FIRE HOLDCO AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 3 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −607 000Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −607 000 | −901 000 | −716 000 | −1 004 000 |
Vastaavat yhteensä | 490 439 000 | 459 332 000 | 454 756 000 | 443 669 000 |
Velat yhteensä | 29 968 000 | 10 000 000 | 10 025 000 | 219 000 |
Oma pääoma yhteensä | 460 471 000 | 449 332 000 | 444 731 000 | 443 450 000 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 607 000 | 901 000 | 716 000 | 1 004 000 |
Liiketulos | −607 000 | −901 000 | −716 000 | −1 004 000 |
Rahoitustuotot/-kulut | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tulos ennen veroja | −607 000 | −901 000 | −716 000 | −1 004 000 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −607 000 | −901 000 | −716 000 | −1 004 000 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 472 000 000 | 452 109 000 | 452 109 000 | 442 109 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 18 439 000 | 7 223 000 | 2 647 000 | 1 560 000 |
Vastaavat yhteensä | 490 439 000 | 459 332 000 | 454 756 000 | 443 669 000 |
Lyhytaikainen velka | 29 968 000 | 10 000 000 | 10 025 000 | 219 000 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 29 968 000 | 10 000 000 | 10 025 000 | 219 000 |
Sijoitettu pääoma | 460 471 000 | 449 332 000 | 444 731 000 | 444 454 000 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 0 | 0 | −1 004 000 |
Oma pääoma yhteensä | 460 471 000 | 449 332 000 | 444 731 000 | 443 450 000 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 490 439 000 | 459 332 000 | 454 756 000 | 443 669 000 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit