MOR HOLDING AS
Suljettu 16. lokakuuta 2023, MaksukyvyttömyysmenettelyMOR HOLDING AS KONKURSBO
Selvityspesä:
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- UB
Ulf Bakke1969
- Toiminta-aika
- 17 vuotta
- - 3. elo 2006 – 16. loka 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2021
- 1 977 150
- NOK
- Vuositulos 2021
- 160 908
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2021
- 2 092 754
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. loka 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
UB 1969 | Hallituksen puheenjohtaja, Yhteyshenkilö | - |
TW 1974 | Hallituksen jäsen | - |
NC | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 977 150 |
Vuositulos yhteensä | 160 908 |
Vastaavat yhteensä | 3 810 634 |
Velat yhteensä | 1 717 880 |
Oma pääoma yhteensä | 2 092 754 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 977 150 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 771 585 |
Liiketulos | 205 565 |
Rahoitustuotot/-kulut | 726 |
Tulos ennen veroja | 206 292 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 45 384 |
Vuositulos yhteensä | 160 908 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 531 657 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 278 977 |
Vastaavat yhteensä | 3 810 634 |
Lyhytaikainen velka | 1 717 880 |
Pitkäaikainen velka | 0 |
Velat yhteensä | 1 717 880 |
Sijoitettu pääoma | 200 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 892 754 |
Oma pääoma yhteensä | 2 092 754 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 3 810 634 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta