SUNDQUIST AS
Toiminnassa
Sundquist Anlegg AS | Anleggsarbeider med Omtanke
Entreprenørvirksomhet og det som står i den forbindelse, samt å
investere i andre selskaper.
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Lastebiltransport.
Transport av gods på vei.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- SW
- Hallituksen puheenjohtaja
- ON
- Vuosia perustamisesta
- 15 vuotta
- alkaen 11. tammi 2011
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 50
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 900
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- 1 yritys, 3 henkilöä
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 97 679 636
- NOK
- Vuositulos 2025
- 5 134 228
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 14 387 510
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SW | Managing Director/CEO | 76 % suoraan 52 % epäsuoraan 24 % |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ON | Chairman | - |
LJ | Board Member | - |
FH 1971 | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SW | Managing Director/CEO | 76 % suoraan 52 % epäsuoraan 24 % |
PO | - | 12 % suoraan |
EG | - | 12 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 5. marras 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
SW | Tavalliset osakkeet | 468 | 52 % |
| Tavalliset osakkeet | 216 | 24 % | |
EG | Tavalliset osakkeet | 108 | 12 % |
PO | Tavalliset osakkeet | 108 | 12 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 97 679 636 | 25 000 | 0 | 655 000 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 5 134 228 | −184 158 | −59 427 | 119 941 | −1 768 927 |
Vastaavat yhteensä | 36 117 282 | 1 156 170 | 1 348 951 | 1 725 286 | 2 593 497 |
Velat yhteensä | 21 729 772 | 2 888 | 813 328 | 1 130 235 | 2 118 388 |
Oma pääoma yhteensä | 14 387 510 | 1 153 282 | 535 623 | 595 051 | 475 110 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 97 679 636 | 25 000 | 0 | 655 000 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 90 880 143 | 209 911 | 58 836 | 514 406 | 1 769 172 |
Liiketulos | 6 799 492 | −184 911 | −58 836 | 140 594 | −1 769 172 |
Rahoitustuotot/-kulut | −699 710 | 753 | −591 | −20 653 | 245 |
Tulos ennen veroja | 6 099 783 | −184 158 | −59 427 | 119 941 | −1 768 927 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 965 555 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 5 134 228 | −184 158 | −59 427 | 119 941 | −1 768 927 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 8 908 025 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 27 209 257 | 1 156 170 | 1 348 951 | 1 725 286 | 2 593 497 |
Vastaavat yhteensä | 36 117 282 | 1 156 170 | 1 348 951 | 1 725 286 | 2 593 497 |
Lyhytaikainen velka | 15 538 379 | 2 888 | 813 328 | 808 735 | 1 813 388 |
Pitkäaikainen velka | 6 191 393 | 0 | 0 | 321 500 | 305 000 |
Velat yhteensä | 21 729 772 | 2 888 | 813 328 | 1 130 235 | 2 118 388 |
Sijoitettu pääoma | 9 200 000 | 1 100 000 | 900 000 | 900 000 | 900 000 |
Kertyneet voittovarat | 5 187 510 | 53 282 | −364 377 | −304 949 | −424 890 |
Oma pääoma yhteensä | 14 387 510 | 1 153 282 | 535 623 | 595 051 | 475 110 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 36 117 282 | 1 156 170 | 1 348 951 | 1 725 286 | 2 593 498 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation