BOGSUND HOLDING AS
Suljettu 21. kesäkuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- SM
Sølve Myrvang1957
- Toiminta-aika
- 16 vuotta
- - 24. marras 2007 – 21. kesä 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 769 776
- NOK
- Vuositulos 2022
- 6 460 775
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 17 252 339
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SM 1957 | Hallituksen puheenjohtaja, Yhteyshenkilö | - |
EN 1958 | Hallituksen jäsen | - |
MM 1958 | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 769 776 |
Vuositulos yhteensä | 6 460 775 |
Vastaavat yhteensä | 17 738 235 |
Velat yhteensä | 485 896 |
Oma pääoma yhteensä | 17 252 339 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 769 776 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 308 998 |
Liiketulos | 460 778 |
Rahoitustuotot/-kulut | 6 084 153 |
Tulos ennen veroja | 6 544 931 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 84 156 |
Vuositulos yhteensä | 6 460 775 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 7 976 292 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 9 761 943 |
Vastaavat yhteensä | 17 738 235 |
Lyhytaikainen velka | 245 163 |
Pitkäaikainen velka | 240 733 |
Velat yhteensä | 485 896 |
Sijoitettu pääoma | 3 889 757 |
Kertyneet voittovarat | 13 362 582 |
Oma pääoma yhteensä | 17 252 339 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 17 738 235 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta