SPIRA AS
Suljettu 12. lokakuuta 2023, Vapaaehtoinen selvitystila
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 12. maalis 1995 – 12. loka 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 3 493 982
- NOK
- Vuositulos 2022
- 2 638 947
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 7 534 771
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
JS | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 493 982 |
Vuositulos yhteensä | 2 638 947 |
Vastaavat yhteensä | 8 353 919 |
Velat yhteensä | 819 148 |
Oma pääoma yhteensä | 7 534 771 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 493 982 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 172 269 |
Liiketulos | 3 321 713 |
Rahoitustuotot/-kulut | 50 027 |
Tulos ennen veroja | 3 371 740 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 732 793 |
Vuositulos yhteensä | 2 638 947 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 142 751 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 8 211 168 |
Vastaavat yhteensä | 8 353 919 |
Lyhytaikainen velka | 203 260 |
Pitkäaikainen velka | 615 888 |
Velat yhteensä | 819 148 |
Sijoitettu pääoma | 102 100 |
Kertyneet voittovarat | 7 432 671 |
Oma pääoma yhteensä | 7 534 771 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 353 919 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta