STRAWBERRY FOUNDATION STI
Toiminnassa
Å bidra med finanisell støtte og engasjement til formål for
bekjempelse av fattigdom, forbedring av helse, miljøvern, klimatiltak
og dyrevelferd.
Avainsanat
civic initiativesprotest movementsenvironmental movementsecological movementsminority groupspatrioticassociationswar veteransconsumer organizationsautomobile associationsrotary clubslodgesyouth organizationsstudent associationsclubs and fraternitiesliterary associationshistorical associationsgarden societiesfilm clubsphotography clubsmusic associationsart associationscraft associationsstamp clubs
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- GA
- Vuosia perustamisesta
- 15 vuotta
- alkaen 4. elo 2011
- Tyyppi
- Säätiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 001 563
- NOK
- Vuositulos 2025
- 997 719
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 2 715 903
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. syys 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GA | Hallituksen puheenjohtaja | - |
EA | Hallituksen jäsen | - |
UA | Hallituksen jäsen | - |
DH 1958 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 29. heinä 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 001 563 | 4 000 000 | 2 500 000 | 3 500 000 | 9 000 000 |
Vuositulos yhteensä | 997 719 | −64 435 | −121 474 | 4 791 | −503 |
Vastaavat yhteensä | 2 774 393 | 1 775 763 | 1 784 181 | 3 516 235 | 3 556 324 |
Velat yhteensä | 58 490 | 57 579 | 1 563 | 1 612 143 | 1 657 023 |
Oma pääoma yhteensä | 2 715 903 | 1 718 184 | 1 782 619 | 1 904 093 | 1 899 302 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 001 563 | 4 000 000 | 2 500 000 | 3 500 000 | 9 000 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 72 064 | 4 139 102 | 2 600 121 | 3 581 906 | 9 121 344 |
Liiketulos | 929 499 | −139 102 | −100 121 | −81 906 | −121 344 |
Rahoitustuotot/-kulut | 76 362 | 85 125 | −21 353 | 86 697 | 120 841 |
Tulos ennen veroja | 1 005 861 | −53 977 | −121 474 | 4 791 | −503 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 8 142 | 10 458 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 997 719 | −64 435 | −121 474 | 4 791 | −503 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 774 393 | 1 775 763 | 1 784 181 | 3 516 235 | 3 556 324 |
Vastaavat yhteensä | 2 774 393 | 1 775 763 | 1 784 181 | 3 516 235 | 3 556 324 |
Lyhytaikainen velka | 58 490 | 57 579 | 1 563 | 1 563 | 1 563 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 1 610 580 | 1 655 460 |
Velat yhteensä | 58 490 | 57 579 | 1 563 | 1 612 143 | 1 657 023 |
Sijoitettu pääoma | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
Kertyneet voittovarat | 715 903 | −281 816 | −217 381 | −95 907 | −100 698 |
Oma pääoma yhteensä | 2 715 903 | 1 718 184 | 1 782 619 | 1 904 093 | 1 899 302 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 774 393 | 1 775 763 | 1 784 181 | 3 516 235 | 3 556 324 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Säätiö
Toimialaluokitusstandardit
S
Pääasiallinen toimiala-alue
Muu palvelutoiminta
94
Toiminta
Järjestöjen toiminta
94.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden järjestöjen toiminta
94.99
Teollisuusryhmä
Muut järjestöt
94.991
Teollisuusryhmä
Tutkimusta ja kulttuuria palvelevat järjestöt