SRM & CO INVEST AS
Selvitystilassa: 11.8.2026, Pakollinen tilintarkastaja puuttuuSRM & CO INVEST AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Selvityspesä:
Erverve og utvikle boligprosjekter med sikte på kjøp og salg av
eiendom, samt annen tilknyttet virksomhet, herunder næringseiendom.
Selskapet kan delta i andre selskaper i tilknytning til
boligutvikling.
Kjøpe tomter, oppføre og selge boliger.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- SR
- Hallituksen puheenjohtaja
- SR
- Vuosia perustamisesta
- 4 vuotta
- alkaen 20. syys 2022
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 4 650 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2023
- −620 664
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2023
- 4 014 731
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SR | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SR | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
DD | - | 17.29 % epäsuoraan |
| - | 4.52 % epäsuoraan | |
| - | 4.22 % epäsuoraan | |
VL | - | 3.28 % epäsuoraan |
CH | - | 2.35 % epäsuoraan |
| - | 2.22 % epäsuoraan | |
HC | - | 2.12 % epäsuoraan |
MK | - | 1.92 % epäsuoraan |
KA | - | 1.79 % epäsuoraan |
AE | - | 1.79 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 6. maalis 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 2 475 000 | 53.23 % | |
| Tavalliset osakkeet | 2 175 000 | 46.77 % |
Osakkeet omistaa SRM & CO INVEST AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 884 | 80 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2023: NOK 0Liiketulos 2023: NOK −625 695Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −620 664 | −14 605 |
Vastaavat yhteensä | 31 222 639 | 285 395 |
Velat yhteensä | 27 207 908 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 4 014 731 | 285 395 |
T&T
| Vuosi | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 625 695 | 13 620 |
Liiketulos | −625 695 | −13 620 |
Rahoitustuotot/-kulut | 5 030 | −985 |
Tulos ennen veroja | −620 664 | −14 605 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −620 664 | −14 605 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 31 222 639 | 285 395 |
Vastaavat yhteensä | 31 222 639 | 285 395 |
Lyhytaikainen velka | 9 907 908 | 0 |
Pitkäaikainen velka | 17 300 000 | 0 |
Velat yhteensä | 27 207 908 | 0 |
Sijoitettu pääoma | 4 650 000 | 300 000 |
Kertyneet voittovarat | −635 269 | −14 605 |
Oma pääoma yhteensä | 4 014 731 | 285 395 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 31 222 639 | 285 395 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit