BYSTAND AS
Toiminnassa
Drive skadedyrkontroll, næringsmiddelhygiene, desinfeksjon og alt som
står i forbindelse med dette.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- UA
- Hallituksen puheenjohtaja
- MT
Morten Tokheim1984
- Vuosia perustamisesta
- 4 vuotta
- alkaen 18. touko 2022
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 3 471 829
- NOK
- Vuositulos 2025
- 141 787
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 189 923
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
UA | Toimitusjohtaja | 25 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MT 1984 | Hallituksen puheenjohtaja | 25 % epäsuoraan |
UA | Hallituksen jäsen | 25 % epäsuoraan |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MT 1984 | Hallituksen puheenjohtaja | 25 % epäsuoraan |
UA | Toimitusjohtaja, Hallituksen jäsen | 25 % epäsuoraan |
IK | - | 25 % epäsuoraan |
SS 1985 | - | 25 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 471 829 | 2 363 795 | 2 000 689 | 787 792 |
Vuositulos yhteensä | 141 787 | 13 826 | 18 885 | 40 996 |
Vastaavat yhteensä | 795 351 | 406 821 | 396 205 | 233 245 |
Velat yhteensä | 605 428 | 308 684 | 311 894 | 167 819 |
Oma pääoma yhteensä | 189 923 | 98 137 | 84 311 | 65 426 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 471 829 | 2 363 795 | 2 000 689 | 787 792 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 286 102 | 2 342 157 | 1 973 060 | 733 424 |
Liiketulos | 185 727 | 21 638 | 27 629 | 54 368 |
Rahoitustuotot/-kulut | −2 297 | 127 | −591 | −304 |
Tulos ennen veroja | 183 430 | 21 765 | 27 038 | 54 064 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 41 643 | 7 939 | 8 153 | 13 068 |
Vuositulos yhteensä | 141 787 | 13 826 | 18 885 | 40 996 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 151 767 | 22 435 | 7 222 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 643 584 | 384 385 | 388 983 | 233 245 |
Vastaavat yhteensä | 795 351 | 406 821 | 396 205 | 233 245 |
Lyhytaikainen velka | 596 283 | 303 748 | 310 305 | 167 819 |
Pitkäaikainen velka | 9 145 | 4 936 | 1 589 | 0 |
Velat yhteensä | 605 428 | 308 684 | 311 894 | 167 819 |
Sijoitettu pääoma | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | 165 493 | 73 707 | 59 881 | 40 996 |
Oma pääoma yhteensä | 189 923 | 98 137 | 84 311 | 65 426 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 795 351 | 406 821 | 396 205 | 233 245 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit