SNI-SANDNES NÆRINGS INVEST AS
Selvitystilassa: 28.8.2026, Vapaaehtoinen selvitystila
Kjøp og salg av eiendom, utleie av eiendom samt
kjøp og salg av aksjer.
Kjøp og salg av eiendom, utleie av eiendom, kjøp og salg av aksjer.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- DM
- Vuosia perustamisesta
- 29 vuotta
- alkaen 16. huhti 1997
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 200
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 3
- henkilöt
Talous
- Vuositulos 2025
- −35 536
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 388 419
- NOK
Viimeksi päivitetty: 28. elo 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
DM | Hallituksen puheenjohtaja | - |
ME | Hallituksen jäsen | - |
MA | Hallituksen jäsen | - |
SN 1954 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EN | - | 49.5 % suoraan |
AE | - | 49.5 % suoraan |
NS 1954 | - | 1 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
EN | B-osakkeet | 99 | 49.5 % |
AE | B-osakkeet | 99 | 49.5 % |
NS 1954 | A-osakkeet | 2 | 1 % |
Osakkeet omistaa SNI-SANDNES NÆRINGS INVEST AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
I Selvitystilassa | Tavalliset osakkeet | 25 000 | 10 % |
| A-osakkeet | 5 550 | 3.16 % | |
| Tavalliset osakkeet | 70 | < 0.01 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −35 536 | −517 782 | −842 384 | −852 497 | 1 732 016 |
Vastaavat yhteensä | 1 443 663 | 1 482 184 | 2 034 774 | 4 169 013 | 7 507 981 |
Velat yhteensä | 55 244 | 58 230 | 93 037 | 1 384 892 | 2 571 363 |
Oma pääoma yhteensä | 1 388 419 | 1 423 955 | 1 941 737 | 2 784 121 | 4 936 618 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 56 089 | 234 431 | 404 545 | 305 693 | 199 124 |
Liiketulos | −56 089 | −234 431 | −404 545 | −305 693 | −199 124 |
Rahoitustuotot/-kulut | 20 553 | −283 351 | −437 839 | −546 804 | 1 931 139 |
Tulos ennen veroja | −35 536 | −517 782 | −842 384 | −852 497 | 1 732 016 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −35 536 | −517 782 | −842 384 | −852 497 | 1 732 016 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 3 330 | 428 330 | 965 258 | 1 515 787 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 443 663 | 1 478 854 | 1 606 444 | 3 203 755 | 5 992 193 |
Vastaavat yhteensä | 1 443 663 | 1 482 184 | 2 034 774 | 4 169 013 | 7 507 981 |
Lyhytaikainen velka | 55 244 | 58 230 | 93 037 | 1 384 892 | 2 571 363 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 55 244 | 58 230 | 93 037 | 1 384 892 | 2 571 363 |
Sijoitettu pääoma | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 188 419 | 1 223 955 | 1 741 737 | 2 584 121 | 4 736 618 |
Oma pääoma yhteensä | 1 388 419 | 1 423 955 | 1 941 737 | 2 784 121 | 4 936 618 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 443 663 | 1 482 184 | 2 034 774 | 4 169 013 | 7 507 981 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit