KNAPPHUS KNUSEVERK AS
Toiminnassa
Handel og hva hermed står i forbindelse, samt
deltakelse i annen virksomhet gjennom interessent-
aksjeinnskudd o.l.
Avainsanat
extractiondredgingindustrial sandconstruction sandgravelquarryingcrushingsandclayrefractory claykaolin
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- RA
Remi Aasheim1993
- Hallituksen puheenjohtaja
- RA
Remi Aasheim1993
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 19. helmi 1995
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 443 140
- NOK
- Vuositulos 2025
- −30 163
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 611 311
- NOK
Viimeksi päivitetty: 3. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RA 1993 | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RA 1993 | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
RH 1967 | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RA 1993 | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 28. huhti 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
RA 1993 | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 443 140 | 1 056 080 | 506 685 | 150 000 |
Vuositulos yhteensä | −30 163 | 727 003 | 253 631 | 73 505 |
Vastaavat yhteensä | 1 823 128 | 1 995 468 | 1 119 124 | 701 080 |
Velat yhteensä | 211 817 | 353 994 | 204 654 | 40 240 |
Oma pääoma yhteensä | 1 611 311 | 1 641 474 | 914 471 | 660 840 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 443 140 | 1 056 080 | 506 685 | 150 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 482 698 | 123 369 | 182 387 | 56 029 |
Liiketulos | −39 558 | 932 711 | 324 298 | 93 971 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 683 | −300 | 781 | 262 |
Tulos ennen veroja | −37 875 | 932 411 | 325 079 | 94 233 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −7 712 | 205 408 | 71 448 | 20 728 |
Vuositulos yhteensä | −30 163 | 727 003 | 253 631 | 73 505 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 225 694 | 268 047 | 310 400 | 552 700 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 597 434 | 1 727 421 | 808 724 | 148 380 |
Vastaavat yhteensä | 1 823 128 | 1 995 468 | 1 119 124 | 701 080 |
Lyhytaikainen velka | 1 500 | 213 189 | 124 072 | 22 279 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 140 805 | 80 582 | 17 961 |
Velat yhteensä | 211 817 | 353 994 | 204 654 | 40 240 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 511 311 | 1 541 474 | 814 471 | 560 840 |
Oma pääoma yhteensä | 1 611 311 | 1 641 474 | 914 471 | 660 840 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 823 128 | 1 995 468 | 1 119 124 | 701 080 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
B
Pääasiallinen toimiala-alue
Kaivostoiminta ja louhinta
08
Toiminta
Muu kaivostoiminta ja louhinta
08.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Kiven louhinta, hiekan ja saven otto
08.12
Teollisuusryhmä
Soran, hiekan, saven ja kaoliinin otto
08.120
Teollisuusryhmä
Soran, hiekan, saven ja kaoliinin otto