TRONFJELL MASKIN AS
Toiminnassa
Etreprenør, bygge veger flyplasser masseforflytting, enkle
betongkonstruksjoner samt transport av masser som hører under her.
Entreprenør, bygge veger flyplasser masseforflytting, enkle
betongkonstruksjoner samt transport av masser som hører under her.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- BÅ
Bjørn Åsen1971
- Hallituksen puheenjohtaja
- AR
Aleksander Rød1988
- Vuosia perustamisesta
- 12 vuotta
- alkaen 3. syys 2014
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 40
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 3 333
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- yritykset
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 122 298 352
- NOK
- Vuositulos 2025
- 7 496 698
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 44 378 660
- NOK
Viimeksi päivitetty: 25. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BÅ 1971 | Managing Director/CEO | 9.99 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AR 1988 | Chairman | - |
| Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JE | - | 30 % epäsuoraan |
JI | - | 30 % epäsuoraan |
AG | - | 30 % epäsuoraan |
BÅ 1971 | Managing Director/CEO | 9.99 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 6. maalis 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 30 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 30 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 30 % | |
| Tavalliset osakkeet | 333 | 9.99 % |
Osakkeet omistaa TRONFJELL MASKIN AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.1 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 122 298 352 | 126 822 626 | 113 112 060 | 96 610 391 | 103 004 652 |
Vuositulos yhteensä | 7 496 698 | 13 286 315 | 2 623 857 | 3 812 900 | 8 480 543 |
Vastaavat yhteensä | 99 521 359 | 97 016 791 | 79 201 303 | 64 940 864 | 49 389 754 |
Velat yhteensä | 55 142 700 | 60 134 829 | 48 605 656 | 36 969 075 | 25 230 865 |
Oma pääoma yhteensä | 44 378 660 | 36 881 962 | 30 595 646 | 27 971 789 | 24 158 889 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 122 298 352 | 126 822 626 | 113 112 060 | 96 610 391 | 103 004 652 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 110 674 338 | 108 129 734 | 108 306 035 | 91 003 604 | 91 997 040 |
Liiketulos | 11 624 014 | 18 692 892 | 4 806 025 | 5 606 787 | 11 007 611 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 981 209 | −1 663 050 | −1 421 473 | −685 634 | −129 163 |
Tulos ennen veroja | 9 642 805 | 17 029 843 | 3 384 552 | 4 921 153 | 10 878 448 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 2 146 107 | 3 743 528 | 760 695 | 1 108 253 | 2 397 905 |
Vuositulos yhteensä | 7 496 698 | 13 286 315 | 2 623 857 | 3 812 900 | 8 480 543 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 35 262 730 | 36 834 910 | 38 804 229 | 29 204 462 | 13 838 627 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 64 258 629 | 60 181 881 | 40 397 073 | 35 736 402 | 35 551 126 |
Vastaavat yhteensä | 99 521 359 | 97 016 791 | 79 201 303 | 64 940 864 | 49 389 754 |
Lyhytaikainen velka | 29 066 854 | 34 308 069 | 21 591 384 | 17 695 887 | 20 977 500 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 25 826 760 | 27 014 272 | 19 273 188 | 4 253 365 |
Velat yhteensä | 55 142 700 | 60 134 829 | 48 605 656 | 36 969 075 | 25 230 865 |
Sijoitettu pääoma | 23 446 769 | 23 446 769 | 23 446 769 | 23 446 769 | 2 099 990 |
Kertyneet voittovarat | 20 931 891 | 13 435 193 | 7 148 878 | 4 525 020 | 22 058 899 |
Oma pääoma yhteensä | 44 378 660 | 36 881 962 | 30 595 646 | 27 971 789 | 24 158 889 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 99 521 360 | 97 016 791 | 79 201 303 | 64 940 864 | 49 389 754 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation