RAMSTAD MASKIN AS
Toiminnassa
Maskin- og entreprenørvirksomhet, rørleggervirksomhet, samt transport
og alt hva herved står i forbindelse, herunder å delta i andre
selskap med lignende formål.
Maskin- og entreprenørvirksomhet. Rørleggervirksomhet. Transport.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- AR
- Hallituksen puheenjohtaja
- AR
- Vuosia perustamisesta
- 16 vuotta
- alkaen 12. kesä 2010
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 35
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 3 868 633
- NOK
- Vuositulos 2025
- 324 115
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 832 377
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AR | Toimitusjohtaja | 100 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AR | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AR | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 18. syys 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 35 | 100 % |
Osakkeet omistaa RAMSTAD MASKIN AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 22 248 | 0.03 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −32 640Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 868 633 | 5 684 166 | 7 213 414 | 11 951 936 | 15 822 336 |
Vuositulos yhteensä | 324 115 | −41 942 | 340 606 | 524 274 | 1 287 839 |
Vastaavat yhteensä | 1 311 626 | 3 962 031 | 4 759 532 | 7 258 153 | 7 762 193 |
Velat yhteensä | 479 249 | 3 409 883 | 4 104 675 | 5 681 067 | 6 389 380 |
Oma pääoma yhteensä | 832 377 | 552 148 | 654 857 | 1 577 086 | 1 372 812 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 868 633 | 5 684 166 | 7 213 414 | 11 951 936 | 15 822 336 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 412 557 | 5 549 040 | 6 602 060 | 10 988 035 | 14 027 965 |
Liiketulos | 456 076 | 135 126 | 611 354 | 963 902 | 1 794 371 |
Rahoitustuotot/-kulut | −50 754 | −178 844 | −174 457 | −291 752 | −305 681 |
Tulos ennen veroja | 405 322 | −43 718 | 436 898 | 672 150 | 1 488 690 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 81 207 | −1 776 | 96 292 | 147 876 | 200 851 |
Vuositulos yhteensä | 324 115 | −41 942 | 340 606 | 524 274 | 1 287 839 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 259 694 | 1 700 576 | 2 224 571 | 3 831 947 | 4 584 131 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 051 932 | 2 261 455 | 2 534 961 | 3 426 205 | 3 178 061 |
Vastaavat yhteensä | 1 311 626 | 3 962 031 | 4 759 532 | 7 258 153 | 7 762 193 |
Lyhytaikainen velka | 353 431 | 3 020 600 | 2 339 227 | 1 719 222 | 2 052 322 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 389 283 | 1 765 448 | 3 961 844 | 4 337 059 |
Velat yhteensä | 479 249 | 3 409 883 | 4 104 675 | 5 681 067 | 6 389 380 |
Sijoitettu pääoma | 52 500 | 52 500 | 52 500 | 283 500 | 420 000 |
Kertyneet voittovarat | 779 877 | 499 648 | 602 357 | 1 293 586 | 952 812 |
Oma pääoma yhteensä | 832 377 | 552 148 | 654 857 | 1 577 086 | 1 372 812 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 311 626 | 3 962 031 | 4 759 532 | 7 258 153 | 7 762 193 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt