SCANDI-TAK INVEST AS
Suljettu 18. huhtikuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- AK
Arthur Kalland1945
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 19. helmi 1995 – 18. huhti 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2021
- 63 653
- NOK
- Vuositulos 2021
- 3 275 743
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2021
- 29 215 687
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AK 1945 | Hallituksen puheenjohtaja, Yhteyshenkilö | - |
AK 1981 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
S | Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 63 653 |
Vuositulos yhteensä | 3 275 743 |
Vastaavat yhteensä | 44 655 961 |
Velat yhteensä | 15 440 274 |
Oma pääoma yhteensä | 29 215 687 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 63 653 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 459 590 |
Liiketulos | −395 937 |
Rahoitustuotot/-kulut | 3 684 332 |
Tulos ennen veroja | 3 288 395 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 12 652 |
Vuositulos yhteensä | 3 275 743 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 27 581 243 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 17 074 718 |
Vastaavat yhteensä | 44 655 961 |
Lyhytaikainen velka | 15 432 354 |
Pitkäaikainen velka | 7 920 |
Velat yhteensä | 15 440 274 |
Sijoitettu pääoma | 868 614 |
Kertyneet voittovarat | 28 347 073 |
Oma pääoma yhteensä | 29 215 687 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 44 655 961 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta