ASP VVS AS
Selvitystilassa: 5.11.2025, Vapaaehtoinen selvitystila
Selskapets virksomhet er rørleggerarbeid, videresalg av diverse
materialer og utstyr.
Salg, leveranser og utførelser av diverse rørlegger og ventilasjons
tjenester tilknyttet bygg, rehab, industri og vedlikehold.
Avainsanat
installationwater systemsheating systemscooling systemssanitary systemsexpansionconversionrepair and maintenancesteam pipessolar collectorscooling towerssprinkler systemsirrigation systems
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- KA
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 19. maalis 2019
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 2 427 040
- NOK
- Vuositulos 2025
- −152 271
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 209 525
- NOK
Viimeksi päivitetty: 8. elo 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KA | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KA | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
KA | Tavalliset osakkeet | 30 000 | 100 % |
Osakkeet omistaa ASP VVS AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 81 | 4.4 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 427 040 | 2 755 796 | 3 102 177 | 3 620 753 | 3 885 457 |
Vuositulos yhteensä | −152 271 | 2 776 | −14 007 | −311 | 27 156 |
Vastaavat yhteensä | 354 243 | 777 072 | 954 386 | 1 198 616 | 984 417 |
Velat yhteensä | 144 718 | 415 276 | 595 365 | 689 588 | 475 079 |
Oma pääoma yhteensä | 209 525 | 361 797 | 359 020 | 509 027 | 509 338 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 427 040 | 2 755 796 | 3 102 177 | 3 620 753 | 3 885 457 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 2 557 638 | 2 749 902 | 3 121 195 | 3 621 575 | 3 851 012 |
Liiketulos | −130 598 | 5 894 | −19 018 | −823 | 34 445 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 147 | −2 283 | 1 012 | 357 | 369 |
Tulos ennen veroja | −131 746 | 3 611 | −18 006 | −466 | 34 814 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 20 525 | 835 | −3 999 | −155 | 7 658 |
Vuositulos yhteensä | −152 271 | 2 776 | −14 007 | −311 | 27 156 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 96 867 | 129 684 | 142 810 | 72 148 | 75 600 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 257 376 | 647 388 | 811 575 | 1 126 468 | 908 818 |
Vastaavat yhteensä | 354 243 | 777 072 | 954 386 | 1 198 616 | 984 417 |
Lyhytaikainen velka | 144 718 | 415 276 | 595 365 | 689 588 | 475 079 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 144 718 | 415 276 | 595 365 | 689 588 | 475 079 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 179 525 | 331 797 | 329 020 | 479 027 | 479 338 |
Oma pääoma yhteensä | 209 525 | 361 797 | 359 020 | 509 027 | 509 338 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 354 243 | 777 073 | 954 386 | 1 198 615 | 984 417 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Sähkö-, vesijohto- ja muu rakennusasennus
43.22
Teollisuusryhmä
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
43.221
Teollisuusryhmä
Putkityöt