NADDERUD MASKIN AS
Toiminnassa
Grunnarbeide, gravearbeide og annen entreprenørvirksomhet samt
restaurering og kjøp/salg av eiendom.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Linkit
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- BA
Bengt Almgren1959
- Vuosia perustamisesta
- 17 vuotta
- alkaen 28. syys 2009
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 10
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 17 015 530
- NOK
- Vuositulos 2025
- 1 407 058
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 3 940 707
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. loka 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BA 1959 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
| Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 25. elo 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 17 015 530 | 18 394 451 | 16 486 141 | 15 310 965 | 13 025 877 |
Vuositulos yhteensä | 1 407 058 | −1 541 161 | −26 700 | 53 096 | 19 089 |
Vastaavat yhteensä | 8 791 336 | 7 935 639 | 8 327 523 | 7 704 052 | 8 691 146 |
Velat yhteensä | 4 850 630 | 5 401 990 | 4 252 713 | 3 602 542 | 4 642 732 |
Oma pääoma yhteensä | 3 940 707 | 2 533 649 | 4 074 810 | 4 101 510 | 4 048 414 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 17 015 530 | 18 394 451 | 16 486 141 | 15 310 965 | 13 025 877 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 15 512 201 | 19 791 637 | 16 267 155 | 15 032 649 | 12 960 203 |
Liiketulos | 1 503 330 | −1 397 186 | 218 986 | 278 317 | 65 673 |
Rahoitustuotot/-kulut | −79 720 | −143 975 | −224 483 | −174 235 | −32 813 |
Tulos ennen veroja | 1 423 610 | −1 541 161 | −5 497 | 104 082 | 32 860 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 16 552 | 0 | 21 203 | 50 986 | 13 771 |
Vuositulos yhteensä | 1 407 058 | −1 541 161 | −26 700 | 53 096 | 19 089 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 6 436 001 | 5 644 207 | 5 974 481 | 6 018 097 | 6 239 131 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 355 336 | 2 291 432 | 2 353 042 | 1 685 955 | 2 452 015 |
Vastaavat yhteensä | 8 791 336 | 7 935 639 | 8 327 523 | 7 704 052 | 8 691 146 |
Lyhytaikainen velka | 4 353 390 | 2 643 612 | 3 892 690 | 3 272 900 | 4 133 974 |
Pitkäaikainen velka | 497 240 | 2 758 378 | 360 023 | 329 642 | 508 758 |
Velat yhteensä | 4 850 630 | 5 401 990 | 4 252 713 | 3 602 542 | 4 642 732 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 3 840 707 | 2 433 649 | 3 974 810 | 4 001 510 | 3 948 414 |
Oma pääoma yhteensä | 3 940 707 | 2 533 649 | 4 074 810 | 4 101 510 | 4 048 414 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 791 336 | 7 935 639 | 8 327 523 | 7 704 052 | 8 691 146 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt