PEER GYNT AS
Toiminnassa
Den spektakulære kulturfestivalen Peer Gynt i Gudbrandsdalen står bak utendørsteateret Peer Gynt på Gålå, Høgfjellskonserten Ved Rondane, prisutdeling til Årets Peer Gynt og mye mer.
Levere kunstneriske produksjoner, opplevelser og aktiviteter med høy
kvalitet, inspirert av tema fra dramaet Peer Gynt, og med naturen som
ramme og medspiller. Forvalte og videreutvikle arnestedet og
kulturarven Peer Gynt på alle flater.
Arbeide for å forvalte, videreutvikle og innovere med store
kunstneriske produksjoner i Gudbrandsdalen, arnestedet til Henrik
Ibsens Peer Gynt. Arrangementene skal fremstå som de beste norske og
internasjonale kunstfrembringelser, basert på dramaet Peer Gynt
primært innen scenekunst, men også musikk, ballett, opera, teater,
folklore og andre kunstarter. Peer Gynt sin målsetting er å være den
fremste norske produsent av scenekunst i natur i sitt slag, med
internasjonal gjennomslagskraft. Innenfor et bestemt tidsrom å
organisere kunstneriske arrangementer på et høyt nasjonalt og
internasjonalt nivå. Selskapet skal kunne utvikle Peer Gynt både i
fysisk miljø og på digitale flater, samt gjøre Peer Gynt tilgjengelig
for et større publikum, både nasjonalt og internasjonalt. Endelig skal
selskapet kunne delta i andre virksomheter med tilsvarende formål
innenfor selskapets naturlige markedsområde.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MB
May Brit Støve1967
- Hallituksen puheenjohtaja
- MB
Maalfrid Brath1965
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 12. maalis 1995
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 10
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 10 000 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 24
- 16 yritystä, 8 henkilöä
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 30 601 752
- NOK
- Vuositulos 2025
- −120 568
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 5 389 877
- NOK
Viimeksi päivitetty: 5. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MB 1967 | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MB 1965 | Chairman | - |
GS 1962 | Board Member | - |
JR | Board Member | - |
RF 1956 | Board Member | - |
MF | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SS 1948 | - | 1.12 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 5 000 000 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 634 728 | 36.35 % | |
| Tavalliset osakkeet | 585 002 | 5.85 % | |
| Tavalliset osakkeet | 131 116 | 1.31 % | |
| Tavalliset osakkeet | 131 116 | 1.31 % | |
RJ 1939 | Tavalliset osakkeet | 90 417 | 0.9 % |
| Tavalliset osakkeet | 67 016 | 0.67 % | |
| Tavalliset osakkeet | 65 563 | 0.66 % | |
| Tavalliset osakkeet | 33 508 | 0.34 % | |
| Tavalliset osakkeet | 33 507 | 0.34 % | |
| Tavalliset osakkeet | 31 702 | 0.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 26 806 | 0.27 % | |
| Tavalliset osakkeet | 26 702 | 0.27 % | |
| Tavalliset osakkeet | 26 702 | 0.27 % | |
| Tavalliset osakkeet | 21 702 | 0.22 % | |
GS 1942 | Tavalliset osakkeet | 20 395 | 0.2 % |
SR 1958 | Tavalliset osakkeet | 15 403 | 0.15 % |
| Tavalliset osakkeet | 13 403 | 0.13 % | |
HA 1939 | Tavalliset osakkeet | 11 702 | 0.12 % |
| Tavalliset osakkeet | 6 702 | 0.07 % | |
TS | Tavalliset osakkeet | 6 702 | 0.07 % |
| Tavalliset osakkeet | 6 702 | 0.07 % | |
DA | Tavalliset osakkeet | 6 702 | 0.07 % |
FS 1968 | Tavalliset osakkeet | 6 702 | 0.07 % |
Osakkeet omistaa PEER GYNT AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 169 931 | 7.51 % | |
| Tavalliset osakkeet | 585 002 | 5.85 % | |
V Suljettu | Tavalliset osakkeet | 210 | 0.21 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 30 601 752 | 31 086 284 | 21 366 785 | 27 074 502 |
Vuositulos yhteensä | −120 568 | 442 077 | −5 212 313 | −2 423 847 |
Vastaavat yhteensä | 13 907 382 | 13 597 215 | 18 355 633 | 17 805 887 |
Velat yhteensä | 8 517 505 | 8 086 769 | 13 287 264 | 7 525 205 |
Oma pääoma yhteensä | 5 389 877 | 5 510 446 | 5 068 369 | 10 280 682 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 30 601 752 | 31 086 284 | 21 366 785 | 27 074 502 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 30 989 924 | 30 812 375 | 26 706 516 | 29 537 795 |
Liiketulos | −388 172 | 273 909 | −5 339 731 | −2 463 294 |
Rahoitustuotot/-kulut | 267 604 | 168 168 | 127 418 | 39 447 |
Tulos ennen veroja | −120 568 | 442 077 | −5 212 313 | −2 423 847 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −120 568 | 442 077 | −5 212 313 | −2 423 847 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 4 632 458 | 5 535 976 | 5 677 860 | 6 574 415 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 9 274 924 | 8 061 239 | 12 677 772 | 11 231 472 |
Vastaavat yhteensä | 13 907 382 | 13 597 215 | 18 355 633 | 17 805 887 |
Lyhytaikainen velka | 8 517 505 | 8 086 769 | 13 177 264 | 7 245 205 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 110 000 | 280 000 |
Velat yhteensä | 8 517 505 | 8 086 769 | 13 287 264 | 7 525 205 |
Sijoitettu pääoma | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
Kertyneet voittovarat | −4 610 123 | −4 489 554 | −4 931 631 | 280 682 |
Oma pääoma yhteensä | 5 389 877 | 5 510 446 | 5 068 369 | 10 280 682 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 13 907 382 | 13 597 215 | 18 355 633 | 17 805 887 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises