URDAHL MASKIN AS
Toiminnassa
Drive anleggstjenester, graving, snøbrøyting, strøing, veivedlikehold,
massetransport, maskinutleie og annet som faller naturlig inn under
dette.
Anleggstjenester, graving, snøbrøyting, strøing, veivedlikehold,
massetransport og maskinutleie.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MU
Marius Urdahl1981
- Hallituksen puheenjohtaja
- MU
Marius Urdahl1981
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 14. joulu 2021
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 5
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 6 928 764
- NOK
- Vuositulos 2025
- −266 974
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 757 104
- NOK
Viimeksi päivitetty: 4. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MU 1981 | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MU 1981 | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MU 1981 | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 19. kesä 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
MU 1981 | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 6 928 764 | 8 192 179 | 7 094 047 | 7 950 822 |
Vuositulos yhteensä | −266 974 | 558 919 | 240 347 | 1 129 157 |
Vastaavat yhteensä | 4 942 007 | 4 314 581 | 3 844 296 | 2 558 585 |
Velat yhteensä | 3 184 903 | 2 290 503 | 2 379 137 | 1 333 773 |
Oma pääoma yhteensä | 1 757 104 | 2 024 078 | 1 465 159 | 1 224 812 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 6 928 764 | 8 192 179 | 7 094 047 | 7 950 822 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 7 207 014 | 7 449 814 | 6 747 039 | 6 498 409 |
Liiketulos | −278 251 | 742 365 | 347 007 | 1 452 413 |
Rahoitustuotot/-kulut | −38 590 | −25 845 | −37 271 | −4 778 |
Tulos ennen veroja | −316 840 | 716 520 | 309 737 | 1 447 635 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −49 866 | 157 601 | 69 390 | 318 478 |
Vuositulos yhteensä | −266 974 | 558 919 | 240 347 | 1 129 157 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 2 207 898 | 2 128 851 | 1 556 201 | 799 235 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 734 108 | 2 185 730 | 2 288 094 | 1 759 350 |
Vastaavat yhteensä | 4 942 007 | 4 314 581 | 3 844 296 | 2 558 585 |
Lyhytaikainen velka | 3 159 420 | 1 766 512 | 2 287 603 | 1 284 737 |
Pitkäaikainen velka | 25 483 | 523 991 | 91 533 | 49 036 |
Velat yhteensä | 3 184 903 | 2 290 503 | 2 379 137 | 1 333 773 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 94 430 |
Kertyneet voittovarat | 1 657 104 | 1 924 078 | 1 365 159 | 1 130 382 |
Oma pääoma yhteensä | 1 757 104 | 2 024 078 | 1 465 159 | 1 224 812 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 4 942 007 | 4 314 581 | 3 844 296 | 2 558 585 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt