STIFTELSEN STAWISHA JAMII
Toiminnassa
Stawisha Jamii | hjelper barn i Kenya med utdanning
Med et spesielt engasjement for jenters muligheter, ønsker vi å gi et bedre liv til de som trenger det mest. Hjelp oss å hjelpe!
Stiftelsens formål er å hjelpe vanskeligstilte personer i Kenya.
Avainsanat
civic initiativesprotest movementsenvironmental movementsecological movementsminority groupspatrioticassociationswar veteransconsumer organizationsautomobile associationsrotary clubslodgesyouth organizationsstudent associationsclubs and fraternitiesliterary associationshistorical associationsgarden societiesfilm clubsphotography clubsmusic associationsart associationscraft associationsstamp clubs
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- ØH
- Hallituksen puheenjohtaja
- JM
Jan Morten Djupå1976
- Vuosia perustamisesta
- 12 vuotta
- alkaen 19. marras 2014
- Tyyppi
- Säätiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 231 713
- NOK
- Vuositulos 2025
- −26 609
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −545 011
- NOK
Viimeksi päivitetty: 21. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ØH | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JM 1976 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
BW 1962 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 15. kesä 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 231 713 | 983 255 | 840 023 | 1 108 463 | 1 325 160 |
Vuositulos yhteensä | −26 609 | −4 330 | −45 310 | −72 512 | 115 622 |
Vastaavat yhteensä | 7 914 | 6 173 | 46 599 | 84 123 | 187 083 |
Velat yhteensä | 552 925 | 524 575 | 560 671 | 552 885 | 583 333 |
Oma pääoma yhteensä | −545 011 | −518 402 | −514 072 | −468 763 | −396 250 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 231 713 | 983 255 | 840 023 | 1 108 463 | 1 325 160 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 258 591 | 987 917 | 885 563 | 1 181 034 | 1 209 591 |
Liiketulos | −26 878 | −4 662 | −45 540 | −72 571 | 115 568 |
Rahoitustuotot/-kulut | 269 | 332 | 230 | 58 | 53 |
Tulos ennen veroja | −26 609 | −4 330 | −45 310 | −72 512 | 115 622 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −26 609 | −4 330 | −45 310 | −72 512 | 115 622 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 7 914 | 6 173 | 46 599 | 84 123 | 187 083 |
Vastaavat yhteensä | 7 914 | 6 173 | 46 599 | 84 123 | 187 083 |
Lyhytaikainen velka | 52 925 | 24 575 | 60 671 | 52 885 | 83 333 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
Velat yhteensä | 552 925 | 524 575 | 560 671 | 552 885 | 583 333 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | −645 011 | −618 402 | −614 072 | −568 763 | −496 250 |
Oma pääoma yhteensä | −545 011 | −518 402 | −514 072 | −468 763 | −396 250 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 7 914 | 6 173 | 46 599 | 84 123 | 187 083 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Säätiö
Toimialaluokitusstandardit
S
Pääasiallinen toimiala-alue
Muu palvelutoiminta
94
Toiminta
Järjestöjen toiminta
94.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden järjestöjen toiminta
94.99
Teollisuusryhmä
Muut järjestöt
94.991
Teollisuusryhmä
Tutkimusta ja kulttuuria palvelevat järjestöt