VARANGER PANORAMA AS
Toiminnassa
Drift av camping- og overnattingsvirksomhet, restaurant, kafeteria
samt tilknyttede tjenester og aktiviteter relatert til reiseliv,
servering og overnatting. Selskapet kan også drive annen virksomhet
som naturlig hører sammen med dette.
Drift av campingplass.
Drift av restaurant/kafe.
Avainsanat
operationcampsitescaravansfishing campinghunting campingshort-term staysleisure vehiclesmobile homestent pitches
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- FC
Fabio Citterio1973
- Hallituksen puheenjohtaja
- FC
Fabio Citterio1973
- Vuosia perustamisesta
- 13 vuotta
- alkaen 29. touko 2013
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 937 871
- NOK
- Vuositulos 2025
- −155 050
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −148 131
- NOK
Viimeksi päivitetty: 8. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FC 1973 | Managing Director/CEO | 50 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FC 1973 | Chairman | 50 % suoraan |
EM 1975 | Board Member | 50 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FC 1973 | Managing Director/CEO, Chairman | 50 % suoraan |
EM 1975 | Board Member | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 8. syys 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
EM 1975 | Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
FC 1973 | Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 937 871 | 2 334 835 | 3 853 349 | 3 977 385 | 4 641 740 |
Vuositulos yhteensä | −155 050 | −175 524 | −618 498 | 32 307 | −22 354 |
Vastaavat yhteensä | 304 752 | 300 730 | 676 813 | 1 330 324 | 1 340 659 |
Velat yhteensä | 452 883 | 293 811 | 494 370 | 529 383 | 572 025 |
Oma pääoma yhteensä | −148 131 | 6 919 | 182 443 | 800 941 | 768 634 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 937 871 | 2 334 835 | 3 853 349 | 3 977 385 | 4 641 740 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 076 200 | 2 519 989 | 4 451 638 | 3 928 569 | 0 |
Liiketulos | −138 330 | −185 154 | −598 290 | 48 816 | −27 411 |
Rahoitustuotot/-kulut | −16 720 | 687 | −8 375 | −7 398 | 0 |
Tulos ennen veroja | −155 050 | −184 467 | −606 665 | 41 418 | −28 516 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | −8 943 | 11 833 | 9 111 | −6 162 |
Vuositulos yhteensä | −155 050 | −175 524 | −618 498 | 32 307 | −22 354 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 163 889 | 13 889 | 32 233 | 175 974 | 188 110 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 140 863 | 286 841 | 644 579 | 1 154 350 | 1 152 549 |
Vastaavat yhteensä | 304 752 | 300 730 | 676 813 | 1 330 324 | 1 340 659 |
Lyhytaikainen velka | 225 451 | 293 811 | 485 427 | 520 440 | 572 025 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 8 943 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 452 883 | 293 811 | 494 370 | 529 383 | 572 025 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −178 131 | −23 081 | 152 443 | 770 941 | 738 634 |
Oma pääoma yhteensä | −148 131 | 6 919 | 182 443 | 800 941 | 768 634 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 304 752 | 300 730 | 676 813 | 1 330 324 | 1 340 659 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
I
Pääasiallinen toimiala-alue
Accommodation and food service activities
55
Toiminta
Accommodation
55.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Camping grounds, recreational vehicle parks and trailer parks
55.30
Teollisuusryhmä
Camping grounds, recreational vehicle parks and trailer parks
55.300
Teollisuusryhmä
Camping sites, including caravan sites