GROSBERG OG SKÅDENS LEGAT STI
Toiminnassa
Til almenutdannelse på landbruks- og husholdningsskoler til ungdom i
Vinstradalen.
Avainsanat
civic initiativesprotest movementsenvironmental movementsecological movementsminority groupspatrioticassociationswar veteransconsumer organizationsautomobile associationsrotary clubslodgesyouth organizationsstudent associationsclubs and fraternitiesliterary associationshistorical associationsgarden societiesfilm clubsphotography clubsmusic associationsart associationscraft associationsstamp clubs
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- BF
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 31. elo 1995
- Tyyppi
- Säätiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 4 616
- NOK
- Vuositulos 2025
- −92 164
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 67 750
- NOK
Viimeksi päivitetty: 4. elo 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BF | Hallituksen puheenjohtaja | - |
| Liikkeenharjoittaja | - | |
JR | Hallituksen jäsen | - |
AV 1960 | Hallituksen jäsen | - |
JO 1959 | Hallituksen jäsen | - |
OS 1973 | Hallituksen jäsen | - |
AM | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 4. syys 2025
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 616 | 24 479 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −92 164 | −86 928 | −43 412 | −121 170 | 23 850 |
Vastaavat yhteensä | 67 750 | 164 215 | 247 705 | 290 253 | 411 423 |
Velat yhteensä | 0 | 4 301 | 247 705 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 67 750 | 159 914 | 0 | 290 253 | 411 422 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 616 | 24 479 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 96 780 | 111 602 | 73 888 | 87 902 | 27 434 |
Liiketulos | −92 164 | −87 123 | −73 888 | −87 902 | −27 434 |
Rahoitustuotot/-kulut | 0 | 195 | 30 476 | −33 268 | 51 284 |
Tulos ennen veroja | −92 164 | −86 928 | −43 412 | −121 170 | 23 850 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −92 164 | −86 928 | −43 412 | −121 170 | 23 850 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 241 077 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 67 750 | 164 215 | 247 705 | 49 176 | 411 423 |
Vastaavat yhteensä | 67 750 | 164 215 | 247 705 | 290 253 | 411 423 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 4 301 | 247 705 | 0 | 0 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 0 | 4 301 | 247 705 | 0 | 0 |
Sijoitettu pääoma | 67 750 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 159 914 | 0 | 290 253 | 411 422 |
Oma pääoma yhteensä | 67 750 | 159 914 | 0 | 290 253 | 411 422 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 67 750 | 164 215 | 247 705 | 290 253 | 411 422 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Säätiö
Toimialaluokitusstandardit
S
Pääasiallinen toimiala-alue
Muu palvelutoiminta
94
Toiminta
Järjestöjen toiminta
94.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden järjestöjen toiminta
94.99
Teollisuusryhmä
Muut järjestöt
94.991
Teollisuusryhmä
Tutkimusta ja kulttuuria palvelevat järjestöt