MASKINGUTTA AS
Toiminnassa
Vil være innen landbruk og anlegg. Utleie innen landbruk og jordbruk
pløying og lignende. Det skal drives med pløying av mark for bønder
hvor selskapet holder maskiner og personell som utfører denne jobben.
Selskapet har i utgangspunktet tenkt å være to ansatte som er de samme
som stifterne av selskapet. Selskapet vil også ta andre oppdrag som
faller naturlig innen å bli leid inn i landbruk.
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TK
- Hallituksen puheenjohtaja
- TK
- Vuosia perustamisesta
- 4 vuotta
- alkaen 28. loka 2022
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 302 568
- NOK
- Vuositulos 2025
- −166 221
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −15 411
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TK | Toimitusjohtaja | 50 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TK | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
EN 1987 | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EN 1987 | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
TK | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
EN 1987 | Tavalliset osakkeet | 500 | 50 % |
TK | Tavalliset osakkeet | 500 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 302 568 | 1 356 236 | 1 118 884 | 70 195 |
Vuositulos yhteensä | −166 221 | 55 195 | 25 899 | 45 286 |
Vastaavat yhteensä | 1 847 423 | 843 419 | 446 536 | 229 745 |
Velat yhteensä | 1 862 834 | 692 608 | 350 920 | 160 028 |
Oma pääoma yhteensä | −15 411 | 150 810 | 95 615 | 69 717 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 302 568 | 1 356 236 | 1 118 884 | 70 195 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 438 866 | 1 291 561 | 1 073 401 | 12 546 |
Liiketulos | −136 298 | 64 675 | 45 483 | 57 649 |
Rahoitustuotot/-kulut | −33 526 | −10 595 | −11 776 | −1 162 |
Tulos ennen veroja | −169 824 | 54 080 | 33 707 | 56 487 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −3 603 | −1 115 | 7 808 | 11 201 |
Vuositulos yhteensä | −166 221 | 55 195 | 25 899 | 45 286 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 853 675 | 522 542 | 163 262 | 163 758 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 993 748 | 320 877 | 283 274 | 65 987 |
Vastaavat yhteensä | 1 847 423 | 843 419 | 446 536 | 229 745 |
Lyhytaikainen velka | 1 348 626 | 561 096 | 182 586 | 16 046 |
Pitkäaikainen velka | 514 208 | 131 512 | 168 334 | 143 982 |
Velat yhteensä | 1 862 834 | 692 608 | 350 920 | 160 028 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | −45 411 | 120 810 | 65 615 | 45 287 |
Oma pääoma yhteensä | −15 411 | 150 810 | 95 615 | 69 717 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 847 423 | 843 418 | 446 535 | 229 745 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt