GUNDER HANSEN AS
Toiminnassa
Drive med grave- og anleggsvirksomhet og hva hermed står i
forbindelse.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- GA
- Hallituksen puheenjohtaja
- HB
Hermund Berntsen1961
- Vuosia perustamisesta
- 6 vuotta
- alkaen 6. elo 2020
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 235 000
- NOK
- Vuositulos 2025
- 135 211
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 447 945
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GA | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HB 1961 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
GA | Hallituksen jäsen | 100 % suoraan |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GA | Toimitusjohtaja, Hallituksen jäsen | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
GA | Tavalliset osakkeet | 300 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 235 000 | 263 506 | 269 300 | 105 200 | 184 800 |
Vuositulos yhteensä | 135 211 | 54 600 | −15 449 | −4 296 | 35 404 |
Vastaavat yhteensä | 639 816 | 345 779 | 192 306 | 226 912 | 239 262 |
Velat yhteensä | 191 871 | 33 045 | 3 100 | 22 257 | 30 311 |
Oma pääoma yhteensä | 447 945 | 312 734 | 189 206 | 204 655 | 208 951 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 235 000 | 263 506 | 269 300 | 105 200 | 184 800 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 61 437 | 193 110 | 289 328 | 105 126 | 140 981 |
Liiketulos | 173 563 | 70 396 | −20 028 | 74 | 43 819 |
Rahoitustuotot/-kulut | −167 | −217 | 102 | 68 | 0 |
Tulos ennen veroja | 173 396 | 70 179 | −19 926 | 142 | 43 819 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 38 185 | 15 579 | −4 477 | 4 438 | 8 415 |
Vuositulos yhteensä | 135 211 | 54 600 | −15 449 | −4 296 | 35 404 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 199 732 | 118 802 | 78 900 | 83 900 | 88 900 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 440 084 | 226 977 | 113 406 | 143 012 | 150 362 |
Vastaavat yhteensä | 639 816 | 345 779 | 192 306 | 226 912 | 239 262 |
Lyhytaikainen velka | 187 625 | 30 292 | 3 100 | 22 257 | 30 311 |
Pitkäaikainen velka | 4 246 | 2 753 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 191 871 | 33 045 | 3 100 | 22 257 | 30 311 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | 417 945 | 282 734 | 159 206 | 180 225 | 184 521 |
Oma pääoma yhteensä | 447 945 | 312 734 | 189 206 | 204 655 | 208 951 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 639 816 | 345 779 | 192 306 | 226 912 | 239 262 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt