CONSTO ANLEGG ØST AS
Toiminnassa
Consto | VI HOLDER DET VI LOVER
Consto har kompetanse til å møte morgendagens behov for bærekraftige løsninger.
Entreprenørvirksomhet, samt andre oppgaver som naturlig tilhører
selskapets virksomhet.
Avainsanat
rakentaminenmotorwaysroadsstreetsthoroughfaresasphaltingmarkingsetting upmotor protectiontraffic signsrunways
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- OJ
- Hallituksen puheenjohtaja
- MK
Morten Karlsen1981
- Vuosia perustamisesta
- 10 vuotta
- alkaen 4. tammi 2016
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 87
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 16
- 5 yritystä, 11 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 700 000 081
- NOK
- Vuositulos 2025
- 41 269 631
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 61 758 387
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OJ | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MK 1981 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
KH 1969 | Hallituksen jäsen | - |
HS 1981 | Hallituksen jäsen | - |
TA | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KM 1981 | - | 7 % epäsuoraan |
KP | - | 7 % suoraan |
BR | - | 3.5 % epäsuoraan |
OJ | - | 3.5 % suoraan |
OB 1972 | - | 2.5 % suoraan |
FA 1949 | - | 1.36 % epäsuoraan |
LA 1990 | - | 1 % suoraan |
JL | - | 1 % suoraan |
CH | - | 1 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 24. kesä 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 717 500 | 71.75 % | |
| Tavalliset osakkeet | 70 000 | 7 % | |
KP | Tavalliset osakkeet | 70 000 | 7 % |
| Tavalliset osakkeet | 35 000 | 3.5 % | |
OJ | Tavalliset osakkeet | 35 000 | 3.5 % |
OB 1972 | Tavalliset osakkeet | 25 000 | 2.5 % |
LA 1990 | Tavalliset osakkeet | 10 000 | 1 % |
JL | Tavalliset osakkeet | 10 000 | 1 % |
| Tavalliset osakkeet | 10 000 | 1 % | |
PR 1988 | Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % |
GE | Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % |
MO 1995 | Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % |
| Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % | |
NF 1997 | Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % |
KA | Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % |
BM | Tavalliset osakkeet | 2 500 | 0.25 % |
Osakkeet omistaa CONSTO ANLEGG ØST AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
G Suljettu | A-osakkeet | 28 200 | 94 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −1 547 687Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 700 000 081 | 569 000 272 | 475 000 481 | 516 000 000 |
Vuositulos yhteensä | 41 269 631 | 32 596 960 | 29 609 728 | 24 158 941 |
Vastaavat yhteensä | 279 358 291 | 230 356 065 | 173 522 557 | 130 018 207 |
Velat yhteensä | 217 599 904 | 182 996 377 | 132 759 828 | 93 865 207 |
Oma pääoma yhteensä | 61 758 387 | 47 359 689 | 40 762 729 | 36 153 000 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 700 000 081 | 569 000 272 | 475 000 481 | 516 000 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 651 381 913 | 529 687 302 | 438 516 057 | 484 890 883 |
Liiketulos | 48 618 167 | 39 312 971 | 36 484 424 | 31 109 117 |
Rahoitustuotot/-kulut | 4 377 170 | 2 492 030 | 1 486 888 | −109 479 |
Tulos ennen veroja | 52 995 338 | 41 805 000 | 37 971 312 | 30 999 639 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 11 725 707 | 9 208 040 | 8 361 584 | 6 840 698 |
Vuositulos yhteensä | 41 269 631 | 32 596 960 | 29 609 728 | 24 158 941 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 4 607 628 | 4 900 435 | 4 204 681 | 371 605 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 274 750 663 | 225 455 631 | 169 317 876 | 129 646 602 |
Vastaavat yhteensä | 279 358 291 | 230 356 065 | 173 522 557 | 130 018 207 |
Lyhytaikainen velka | 198 896 780 | 170 502 496 | 116 523 200 | 83 786 249 |
Pitkäaikainen velka | 18 703 124 | 12 493 881 | 16 236 628 | 10 078 958 |
Velat yhteensä | 217 599 904 | 182 996 377 | 132 759 828 | 93 865 207 |
Sijoitettu pääoma | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
Kertyneet voittovarat | 60 758 387 | 46 359 689 | 39 762 729 | 35 153 000 |
Oma pääoma yhteensä | 61 758 387 | 47 359 689 | 40 762 729 | 36 153 000 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 279 358 291 | 230 356 065 | 173 522 557 | 130 018 207 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Teollisuuden tytäryhtiö
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
42
Toiminta
Maa- ja vesirakentaminen
42.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Teiden ja rautateiden rakentaminen
42.11
Teollisuusryhmä
Teiden ja moottoriteiden rakentaminen
42.110
Teollisuusryhmä
Teiden ja moottoriteiden rakentaminen